Genel

En İyi 1 Yaş Doğum Günü Konsepti Fikirleri

En İyi 1 Yaş Doğum Günü Konsepti Fikirleri

İnsanların kendini en özel hissettiği günlerin içerisinde doğum gününün yeri ayrıdır. Bu özel günde alınacak hediyeler, gösterişli mesajlar ve bunların hepsinden ziyade sevdiklerinizin size ayırdığı zaman oldukça kıymetlidir. Bu anlamda da kendi doğum gününüz kadar çocuklarınız için de önemli bir yeri olan doğum günleri, unutulmayacak anılar yaratmanız bakımından oldukça özel bir gündür.

Yeni doğmuş bir bebeğinizin ilk yaş günü için çok farklı konseptlerde çeşitli organizasyonlar düzenlemek sizler için oldukça farklı bir gün yaratma bakımından şık duracaktır. Bunun yanında güzel fotoğraflarınızın anı olarak kalacağı bu gün için uyum içerisinde bir organizasyon ayarlama fikri oldukça mantıklı bir fikirdir. Bu bakımdan da en iyi 1 yaş doğum günü konsepti hazırlamak için sizlere her renk ve her cinsiyet için uygun, oldukça farklı fikirlerden ilham almanız için çeşitli şeyler sunacağız.

1 Yaş Doğum Günü Süsleri ile Çocuğunuzun Hatırasını Renklendirin

Her şeyin ilki güzeldir denir. Bu anlamda da çocuğunuzun ilk doğum gününü kutlarken, ona oldukça güzel anılardan oluşan bir fotoğraf koleksiyonu yaratmak istiyorsanız bundan daha önemli bir gün olmayacaktır. Bu bakımdan sizler için en uygun 1 yaş doğum günü konsepti konusunda karar vermeden önce çeşitli konsept fikirlerine karar vermek sizler için çok daha mantıklı olacaktır. Farklı örneklerin olduğu görselli anlatımlardan yararlanarak ilham alabileceğiniz gibi çocuklarınızın anılarında kalacak oldukça eğlenceli anlara imza atmak için farklı fikirleri sizler de oluşturabilirsiniz. 

İlgilendiğiniz konseptle alakalı 1 yaş doğum günü süsleri işinizi olabildiğince görecektir. Sizlerin de hoşuna gidecek renkli renkli seçenekler içerisinden en yaratıcı modellere karar verebilirsiniz. Bu anlamda da oldukça uyumlu renkleri tercih etmek hem renk kombinasyonu bakımından hem de mutlu bir gün geçirmek bakımından farklı bir hava katacaktır.

Renklerin Uyumlu Olduğu 1 Yaş Doğum Günü Konseptleri

Doğa üzerinde her şeyin kendine has bir rengi ve farklı bir duruşu olduğunu göz önüne alınca sizlerin bu özel günlerinde uyumlu konseptler düşünmesi oldukça mantıklıdır. Doğum günlerinde doğadan bir parça katmak istiyorsanız, çocuğunuzun sevdiği hayvanlar ve onların yaşam alanından oluşan bir doğum günü konsepti ile uyumlu renkleri yakalayabilirsiniz. Yine bunun yanında kız çocuğunu varsa onu tıpkı bir prenses gibi giydirerek prenses konseptine uygun bir doğum günü organizasyonuna imza atmak sizler için oldukça hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Hem evlerde, hem kafeler ve restoranlar gibi çeşitli dış alanlarda hem de bahçe gibi açık alanlarda uygun olabilecek çok farklı doğum günü konsepti fikirleri ile sizler de çocuklarınız ile birlikte eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Bu bakımdan ebeveyn ve çocuk giyimi konusunda uyumlu kıyafetler tercih etmek de bu bütünün bir parçası olmanız konusunda sizlere fayda sağlayacaktır.

Olmazsa Olmaz: 1 Yaş Doğum Günü Pastası

Bir doğum gününü özel kılan en önemli detaylar arasında hiç şüphesiz doğum günü kime aitse ona has olarak hazırlanan pasta gelir. Bu bakımdan çocuğunuz için ilk önemli gün olacak olan 1 yaşını doldurduğu gün için 1 yaş doğum günü pastası konusunda seçiminizi titizlikle yapmanız oldukça önemlidir. 

İdeal doğum günü pastası seçerken pastayı çocuğunuzun sevdiği süper kahramanlarla süsleyebilirsiniz. Özellikle Cars, Elsa gibi çizgi film karakterlerinden birer izin olduğu pasta modelleri hem çocuğunuz için hem de gelen davetliler için oldukça ilgi çekici modeller olarak sizlerin karşısına çıkıyor.

Çocuklarınız için yapacak olduğunuz yaratıcı konseptler bu anlamda hem onların gelecekte fotoğraflara baktığında tatlı anılarla karşılaşması bakımından hem de gelen davetlilerin sizlerle birlikte eğlenceli bir zaman geçirmesi bakımından önemlidir. Bu anlamda en çok hoşunuza giden pastaya karar vermek oldukça mantıklı olacaktır. 

Kimi zaman pastaları almak yerine kendiniz fikirlerden faydalanarak yeni modellere de imza atabilirsiniz. Bu anlamda şık ve modern dokunuşlar sağlayarak pastalarınıza farklı bir hava katmak mümkün olacaktır.

1 Yaş Doğum Günü Konseptine Has Sofralar

Doğum günlerinin bir bütün halinde modern bir görünüm oluşturmasının en sıkı yolu bu konsepte has lezzetli sofraların kurulmasıdır. Bu kimi zaman bir akşam yemeği kim zaman çeşitli tariflerle gelenlerin tadı damağında kalacak lezzetler sunmaktadır. Bu bakımdan 1 yaş doğum günü konsepti ne uygun olarak örneğin doğum günü pastasının renginde bir servis açılabilir. Bu bakımdan 1 yaş doğum günü pastası ve bunun yanındaki çeşitli lezzetlerle zengin sofraları oluşturulabilir.

Çocuğunuzun ilk yaş günü unutulmaz bir anı haline getirmek için yapacak olduğumuz yaprak sarmalarından çeşitli kurabiye tariflerine, kanepelere, kek ve börek gibi lezzetli tatlara imza atabilir yada bunları güvendiğiniz ve pastaneden hazır bir şekilde temin edebilirsiniz.

1 Yaş Doğum Günü Konseptine Uygun Hediyeler

Eğer 1 yaş doğum günü partisine davetli iseniz Bu bakımdan 1 yaş doğum günü konsepti ile uyumlu bebek saç bandı veya şık tokalar doğum günü olan kız bebekler için oldukça uygun ürünler olacaktır. Ancak doğum günü kutlama çocuk erkek ise ona çok seveceği araba modelleri ya da çeşitli oyuncaklar alabilirsiniz. Bu gelişim sürecini destekleyen oyuncaklar yalnızca erkek çocuklar için değil kız çocuklar için de oldukça uygun hediyeler olabilir. Çünkü bu ürünler onların bilişsel ve fizyolojik gelişimini destekleyici nitelikte üretilir ve son derece sağlık dostu ürünlerdir. Bu bakımdan 1 yaş doğum günü için uygun bir konsepte hediyenizi seçebilirsiniz.

1 Yaş Doğum Günü Konseptini Tamamlayan Aksesuarlar

Bir doğum gününü gösterişli ve mükemmel kılan ürünler arasında hiç şüphesiz en önemlilere bu organizasyonun tamamlayıcısı olan aksesuarlardır. Gerek kapı süsleri gerek çocuğunuzun isme özel nakışlı modeller, doğum panosu, bebek anı bodyleri çeşitli tablo ya da konsept aksesuarlar olabilir.

1 yaş doğum günü konseptini tamamlayıcı ürünler arasında konsepte uygun olarak seçebileceğiniz parti malzemeleri, çocuğunuzun ilk doğum günü için oldukça şık ve farklı bir hava katacak ve ona unutamayacağı fotoğraflar ile eğlenceli onlar bırakacaktır. Bunun yanında çocuğunuz ve sizin için uyumlu ebeveynler olmanız bakımından hem model olarak hem de son olarak hem de renk olarak birbirini tamamlayan ürünlerle bu özel günleri çok daha anlamlı kılmak oldukça mümkündür.

Parti Malzemeleri ile Doğum Günlerini Canlandırın

Her parti konseptine uygun çeşitli parti malzemelerini kolaylıkla bulabileceğiniz oldukça yaratıcı fikirler hem internet üzerinde hem de çevrenizde sıkça karşınıza çıkar. Bu bakımdan doğum günü masasından tutun da son perdesinin rengine kadar çeşitli süslemeler ve aksesuarlar oldukça ilgi görür. 

Parti malzemeleri içerisinde en çok ilgi gören modellerden birisi Mickey Mouse modelleridir. Bunun yanında deniz ya da denizci temalı konseptler, Küçük Prens konseptleri, Elsa konseptleri ya da yaz ayların içerisinde doğan bebekleriniz için cıvıl cıvıl bir yaz konsepti de buna uygun parti malzemesi ile ihtiyacınızı görebilir. Çocuklar için en özel günü bu kadar anlamlı ve modern kılmak seçeceğiniz doğru ve kaliteli parti malzemeleri sizlerin elindedir.

Bir önceki yazımıza  https://www.lohusam.com/blog/icerik/hamilelikte-spor-egzersiz linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir