Genel

Bebek Hastane Çıkışı ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebek Hastane Çıkışı Ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebeğinizi kucağınıza alacağınız güne az kaldıysa doğum çantanıza mutlaka bir bebek hastane çıkışı yerleştirmiş olmalısınız. Doğum çantanızı henüz hazırlamaya başlayacaksanız, çantanıza bebeğinizin doğumu sırasında ve hemen sonrasında ihtiyaç duyabileceği giysileri ve eşyaları koymanız gerekiyor. Doğum çantalarının vazgeçilmez bebek ürünlerinin başında hastane çıkış setleri yer alır. Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra onun tüm ihtiyaçlarını bebek hastane çıkışı seti ile giderebilirsiniz.

Doğumunuzu ister sezaryen ister normal doğumla gerçekleştirmiş olursanız olun, yeni doğan bebekleri için özel olarak tasarlanmış hastane çıkışı setleri bebeğinizin doğumundan hemen sonra en önemli yardımcılarınız arasında yer alır. Set halinde satışa sunulan bebek hastane çıkışı setleri ile ayrı ayrı pek çok parçayı bir araya getirmenize kalmaz. Kız bebek ve erkek bebek için farklı olarak tasarlanan modellerini tercih edebileceğiniz gibi unisex modeller de tercih edebileceğiniz ürünler arasında bulunur. Hastane çıkışı setlerinin içinde zıbın, yelek, patikli alt, çıt çıtlı body, eldiven, bere, battaniye, çorap ve önlük bulunur. Birbiriyle uyumlu parçalardan oluşan hastane çıkışı seti sayesinde bebeğiniz hastaneye ziyarete gelen konuklarınızın karşısına son derece şık biçimde çıkarlar. 

Doğum Çantanıza Koyacağınız Hastane Çıkışı Yedekli Olmalı 

Bebek hastane çıkışı setleri anne adayları için önemli bir kolaylıktır. Bebeğiniz ve kendiniz için hazırladığınız doğum çantasına pek çok farklı parçayı yerleştirmenize gerek kalmaz. Hastane çıkışı setlerinde bebeğinizin ihtiyaç duyacağı bütün giyim parçaları olduğu için tek seferde bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu nedenle, doğumdan önce bebeğiniz için hastane çıkışı setlerinden en az iki tane satın almalısınız. Bebeğiniz doğduktan sonra her yanını koruyacak yeni giysilere ihtiyacı olur. Bebeğinizin bu ihtiyacını bebek hastane çıkışı setleri ile karşılayabilirsiniz.

Bebek hastane çıkışı setleri içinde yukarıda saydığımız üzere sıklıkla yelek, zıbın, patikli alt, çıtçıtlı body, eldiven ve bere bulunur. Bunlara ek olarak içerisinde battaniye, önlük, göbek bağı ve mendil bulunan setleri de bulabilirsiniz. Hastane çıkış setleri içerik olarak genellikle aynıdır ancak renkleri bebeğinizin cinsiyetine göre farklılık gösterir. Kız bebekleri için pembe, sarı, bej gibi renkler, erkek bebekler için , mavi ve tonları kullanılarak tasarlanır. Eğer, sezaryen doğum yapacaksanız, hastanede daha uzun süre kalabilirsiniz. Hastanede kalma sürenizi göz önüne alarak hastane çıkış setlerini yedekli olarak yanınıza almanız gerekir. Hastanede yedek hastane çıkışı setleri ile daha rahat edersiniz.

Minik Kızınız Bebek Hastane Çıkışı ile Her Daim Süslü 

Bebek hastane çıkışı seti her zaman zengin ürün yelpazesine sahiptir. Bu kadar zengin ürün çeşidi içinden seçmek sizin için zor olabilir. Seçmek için elinizde birkaç anahtar bulunuyor. Bebeğiniz bir yeni doğan ve kız bebeği. Hastane çıkış setini bebeğinizin cinsiyetine göre seçmeye karar verdiyseniz işiniz daha kolay olur. Kız bebekler için tasarlanan hastane çıkışı setleri genellikle pembe ve pembe tonlarında tasarlanır. Giyim parçalarının üzerinde genellikle pembeye uygun renklerde süslü desenler de bulunur.

Eğer, pembe ve pembe tonları dışında bir renk seçmeyi düşünürseniz, sarı veya bej renklerinde tasarlanan hastane çıkışı setlerini tercih edebilirsiniz. Kız bebekleri için tasarlanan hastane çıkışı setlerine berenin yanı sıra ufak bir saç bandı da eklenir. Hastane odasındayken bebeğinize saç bandını takabilirsiniz. Hem kız bebek hem de erkek bebek için hazırlanan hastane çıkışı setlerinde bulunan şapka, eldiven ve çorapları hastaneden eve giderken minik bebeğinizin üşümemesi için ihtiyacınız olacak. Bebeğiniz seçmiş olduğunuz hastane çıkışı seti ile onu görmeye gelen ziyaretçilerinin karşısına şık bir hanımefendi olarak çıkacak. 

Yakışıklı Oğlunuza Şık Bir Bebek Hastane Çıkışı 

Bir oğlunuz olacağını öğrendiğiniz andan itibaren alışveriş yapmaya başladıysanız erkek bebekler için çok alternatif olmadığının farkına varmışsınızdır mutlaka. Erkek bebekler için tasarlanan bebek hastane çıkışı setleri genellikle mavi ve mavi tonlarında tasarlanıyor. Düz renklerini bulabileceğiniz gibi süslü olanlarını da bulabilirsiniz. Erkek bebekler için tasarlanan hastane çıkışı setlerinde desen olarak yelkenli, çıpa, uçak veya arabalar oluyor. Papyonlu olan hastane çıkışı setlerini de tercih edebilirsiniz.

Papyon minik oğlunuza çok yakışır. Babası minik oğlunu küçük bir fanatik olarak büyütmek isterse taraftar hastane çıkışı setlerini tercih edebilirsiniz. Eğer, cinsiyete göre bir hastane çıkışı seti seçmeyi tercih etmiyorsanız unisex bebek hastane çıkışı setleri arasından çok şık ürünler bulabilirsiniz. Unisex bebek hastane çıkışı setleri genellikle beyaz ve beyaza eşlik eden birkaç renk daha kullanılarak tasarlanıyor. Unisex bebek hastane çıkışı setleri arasında cinsiyeti temsil etmeyen pastel tonlardaki açık renkli setleri bulabilirsiniz. Minik oğlunuz için seçtiğiniz bebek hastane çıkışı seti ile hastaneye gelen konuklarınızı ağırlayabilirsiniz. 

Bebek Hastane Çıkışı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

Dünyaya gözlerini yeni açacak bebeğiniz için bebek hastane çıkışı alırken dikkat etmeniz gereken birkaç kriter bulunuyor. Hastane çıkışı seti alırken ürünün kumaş kalitesine maksimum düzeyde özen gösterin. Çünkü, bebeğinizin teni bu giysilerle sizden önce temas ediyor. Bebeğinizin tenini tahriş etmeyen, ona zarar vermeyen ve içinde insan sağlığına zararlı kimyasal bulunmayan kumaşlardan tasarlanmış olması en önemli kriterler arasında bulunuyor. Bebek hastane çıkışı setinin %100 pamuk olması bebeğiniz için çok önemli.

Bebeğiniz için hastane çıkışı seti seçerken doğum yapacağınız mevsimi göz önüne almalısınız. Bebeğiniz yaz mevsiminde doğacaksa onu terletmeyen ama vücut ısısını koruyacak kumaş ile tasarlanmış olan ürünleri seçmeniz bebeğinizin sağlığı açısından önem taşır. Eğer, bebeğiniz kışın dünyaya gelecekse onun üşümesini önleyecek bir ürün seçmeniz gerekir. Kimi bebek hastane çıkışı setlerinin içerisinde hırka yer alır. Bu tür hastane çıkışı setlerini seçerek bebeğinizi mevcut oda ısısına göre giydirebilirsiniz. Organik kumaş kullanılarak tasarlanmış hastane çıkışı setlerini seçmek istiyorsanız, ürünün üzerinde yer alan GOTS sertifikasını kontrol etmelisiniz. Eğer, ürünün üzerinde GOTS simgesi bulunuyorsa organik bir üründür. Güven içinde beğendiğiniz bebek hastane çıkışı setini alabilirsiniz. 

Bebek Hastane Çıkışı Seti Nasıl Temizlenir? 

Bebeğiniz için aldığınız her yeni kıyafeti onun sağlığını göz önüne alarak yıkamanız önem taşır. Aynı şekilde, bebeğiniz için seçtiğiniz bebek hastane çıkışı setini de doğum çantanıza yerleştirmeden önce mutlaka 1 kere yıkamanız gerekir. Çünkü tekstil firmaları kıyafetleri son haline getirirken küflenmemesi için farklı kimyasallar kullanır. Bunun yanı sıra elbiseler depolanma ve nakliye aşamasında çeşitli bakterilere maruz kalabilir. Hastane çıkış setini yeni aldığınız için leke bulunmaz.

Bu nedenle yüksek ısıda yıkamanıza gerek yok ama kullandığınız deterjan bebekler için tasarlanmış olan sabun tozu çeşitlerinden biri olmalıdır. Ürünün üzerindeki yıkama talimatlarına uygun yıkadığınızda kıyafetler herhangi bir şekilde bozulmaz. Bebeğinizin sağlığı açısından renk, boya, parfüm içermeyen deterjanları tercih etmeniz gerekir. Bebeklere uygun olarak tasarlanan özel deterjanlar arasından bir ürünü seçebilirsiniz. Seçtiğiniz deterjan bebekler için uygun bir deterjan olduğu halde bebeğinizin cildinde döküntü veya kaşıntı ile karşılaşırsanız doğal sabun kullanmanızda fayda vardır. Yıkama sonrası bebeğinizin çamaşırlarını ılık ütü ile ütüleyebilirsiniz. Pamuk bebek giysilerinin yüksek ısıda ütülenmesi önerilmez. 

Bir önceki yazımıza https://www.lohusam.com/blog/icerik/emzirme-sutyeni-secimi linkinden ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir