Cayma Hakkı Nasıl Kullanılır?

Alıcının, cayma hakkı ve iade hakkının geçerli olması için müşteri, satıcıya satın almış olduğu ürünlerin orijinalliği ve tekrar kullanılabilirliğinin bozulmaması şartıyla ürünleri 7 gün içerisinde teslim etmek zorundadır. Satıcı, alıcının göndermiş olduğu ürün/ürünleri teslim aldıktan sonra en geç 13 (on üç) iş günü içinde, ürünü iade alıp ürün bedelinden tüm iade kargo varsa kapıda ödeme bedeli düşülerek ödemekle yükümlüdür. Ürün, iade edilirken, teslimatı sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Faturanın iade açıklama bölümü varsa eğer bu bölüm de doldurulmalı ve fatura, Alıcı tarafından imzalanarak ürünle birlikte iade edilmelidir. Fırsat Ürünlerinde iade ve değişim yapılmamaktadır. ÜRÜNÜN GÖNDERİLDİĞİ ORJİNAL PAKETİ DIŞINDA HERHANGİ BİR POŞET İLE FİRMAYA GÖNDERİMİ gibi durumlar cayma kapsamında değildir. Ürünün orjinalliğini, tekrar satılabilir durumunu yitirmesi durumunda alıcı cayma hakkını kullanamaz. ALICI Ürünü iade veya değişim yaparken, kargo firmasına, kargo poşetiyle teslim etmesi zorunludur. Dış ambalajı olmayan, yıpranmış, etiketleri sökülmüş bir şekilde LOHUSAM.COM İLE ALAKASIZ, ALIŞVERİŞ POŞETİNE BİÇİMSİZ BİR ŞEKİLDE KOYULUP gönderilen ürünler cayma hakkı kapsamında değildir. Defosundan dolayı kampanya yapılmış tüm ürünlerde iade ve değişim hakkı yoktur. Alıcı ürünü o şekilde kabul etmiş olup, herhangi bir iade, değişim talebinde bulunamaz.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

Alıcı için kişiye özel olarak üretilen, üzerinde ilave veya değişiklik yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler, Lohusa Terlik ve Taç Modelleri siparişe göre özel üretilmektedir. Bu ürünlerde iade veya değişim yoktur. · Niteliği itibarıyla iadeye elverişli olmayan ürünler Not: İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade ve değişim yoktur.. · Teslimat sonrası açılmış olan görüntü veya ses kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), Kitap, dergi vb. basılı ürünler, yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri · Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler · Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler. Örneğin, Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki ürünler vb. · Orijinal ambalajı zarar görmüş, yıkanmış, boyanmış, kullanım lekesi mevcut ürünlerde cayma hakkı kullanılmaz. Fırsat Ürünlerinde iade ve değişim yapılmamaktadır. Defosundan dolayı kampanya yapılmış tüm ürünlerde iade ve değişim hakkı yoktur. Alıcı ürünü o şekilde kabul etmiş olup, herhangi bir iade, değişim talebinde bulunamaz.

Cayma hakkı sürecinde iade kargo ücreti kime aittir?

Cayma hakkı dâhilinde, ürün iadelerinde ve değişimlerinde kargo ücreti ALICIYA aittir. Kargo Ücreti lohusam.com ile anlaşmalı kargo ücretidir.

Alıcı, ürünü kullansa bile iade edebilir mi?

Ürünün ambalajının açılması ve denenmesi, ürünün mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması iç giyim ürünleri, lohusa terlik ve taç modelleri hariç cayma hakkını ortadan kaldırmaz. Ürünün ambalajı açıldıktan sonra yıkanması, boyanması, kullanım sonrası lekelenmesi, ÜRÜNÜN GÖNDERİLDİĞİ ORJİNAL PAKETİ DIŞINDA HERHANGİ BİR POŞET İLE FİRMAYA GÖNDERİMİ gibi durumlar cayma kapsamında değildir. Ürünün orjinalliğini, tekrar satılabilir durumunu yitirmesi durumunda alıcı cayma hakkını kullanamaz. ALICI Ürünü iade veya değişim yaparken, kargo firmasına, kargo poşetiyle teslim etmesi zorunludur. Dış ambalajı olmayan bir şekilde ALIŞVERİŞ POŞETİNE BİÇİMSİZ BİR ŞEKİLDE KOYULUP gönderilen ürünler cayma hakkı kapsamında değildir. Satıcı, cayma süresi içinde ürünü alıcıya teslim etmişse alıcı, ürünü ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir. Aksi takdirde alıcı cayma hakkını kullanamaz. Fırsat Ürünlerinde iade ve değişim yapılmamaktadır. İç giyim (Sütyen, külot, atlet, korse) ürünlerinde, lohusa terlik ve taç modellerinde iade veya değişim yoktur. Defosundan dolayı kampanya yapılmış tüm ürünlerde iade ve değişim hakkı yoktur. Alıcı ürünü o şekilde kabul etmiş olup, herhangi bir iade, değişim talebinde bulunamaz.

Alıcı, ürüne zarar verilmesi durumunda ürünü iade edebilir mi?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması mevzuatı gereğince, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsızlaşması alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa alıcının, ürünün değerini veya değerindeki azalmayı satıcıya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, satıcı zararı tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına ilişkin alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir.

Model seçimlerimi değiştirmek istiyorum

Satılan ürünler sınırlı sayıda stoklarla satışa sunulduğundan dolayı beden, renk veya model değişikliğini maalesef yapamıyoruz. Ürünü tarafımıza gönderdiğiniz takdirde, gerekli iade süreci başlatılacaktır. İade işleminin onaylanması için, ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması gerekmektedir. İç çamaşırı (sütyen, atlet, külot, korse ve benzeri ten ile direk temas eden ürünlerde iade veya değişim yapılmamaktadır.

Adresinize gönderimlerde hangi kargo firmasını kullanmam gerekiyor?

İade etmek istediğiniz ürünleri ve faturasını, faturayla beraber gönderilen iade formunu doldurduktan ve imzaladıktan sonra, anlaşmalı kargo ile değişimlerinde kargo ücreti alıcıya aittir.

Para iadesi nasıl, nereye ve ne zaman yapılmakta?

İade kargonuz, bize ulaştıktan sonra size bir bilgilendirme e-postası gönderilir ve ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir bu süre 3 iş günüdür. İade onaylanırsa ürün bedelinden eğer ücretsiz kargo seçildiyse kargo tutarı, teslimat hizmetinde iade olmayacağı anlayışıyla iade edilmeyerek, kargo ücreti varsa, kapıda ödeme ücreti kesintisi yapılarak iade işlemi 10 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iade bedelini kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilmektedir. Bu süreç tamamen bankanız ile ilgili olup ve lohusam.com’un bankanıza müdahale etme hakkı bulunmamaktadır. İade işleminiz tamamlandığında e-mail ile bilgilendirilirsiniz.