Genel

Doğum Sonrası Korse Kullanımı

Doğum Sonrası Korse Kullanımı

Hamilelik dönemi, anne adaylarının vücutlarında farklı değişikliklerin meydana geldiği önemli bir zaman dilimidir. Gebelik sürecindeki kadınların vücutlarında meydana gelen değişikliklerden dolayı birtakım şikayetlerde bulundukları da bilinen bir gerçektir. Örneğin hamilelik sürecinde kadınların kilo almaları, fizyolojik olarak farklılıklar yarattığı için anne adaylarının en çok şikayet ettikleri konuların başında gelmektedir. Bazı seviyelerde alınan kilonun geri verilmesi de, anne adaylarının kendi ruh sağlığı açısından önemlidir. Çünkü hamilelik döneminde alınan fazla kilolar, kadınların her zaman baskı altına olmasına neden olacaktır. Hamilelikten sonra kilo vermek, daha şık bir görünüm kazanmak için korse kullanımı en çok tavsiye edilen konulardan biri haline gelmiştir. Doğum sonrasında korse kullanımı sayesinde, doğum sonrasında eski vücuduna kavuşmak için hızlı bir yol kat etmenin ilk adımı atılmış olacaktır.

Gebelik dönemi, sadece doğum öncesinde değil, doğum sonrasında da ciddi sorunların ortaya çıkabileceği bir dönemdir. Doğum yapan kadınların karnında açılan bölgelerin dikişlerinin tutması ve kaynama yapması çok önemlidir. Bu süreçte beklenmeyen şekilde meydana gelebilecek komplikasyonlar hem annelerin hem de bebeklerinin sağlığını önemli ölçüde tehlikelere atabilir. Normal doğum yapan anneler, korse kullanımına doğumdan hemen sonra, doktorunun da onayını alarak başlayabilme imkanına sahiptir. Öte yandan sezaryen doğum gerçekleştiren kadınların, öncelikle doğum yaralarının ve ameliyat izlerinin geçmesi beklenmelidir. Çünkü sezaryen doğum yapan annelerin, doğumdan hemen sonra korse kullanmaları bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu tür problemlerle karşılaşmamak için doğum sonrası korse kullanımında doktor onayı da alınarak en doğru zamanda harekete geçilmesi tavsiye edilmektedir. Giyilecek korseden önce doktorların tam olarak onayı alınmadan hareket edilmemesi oldukça önemlidir.

Doğum Sonrası Korse Kullanımının Faydaları

Doğum yapan kadınların, doğumdan sonra korse kullanmalarının pek çok farklı faydası bulunmaktadır. Tüm faydalarından ziyade korse kullanımının en avantajlı yanı, kaliteli korselerin hamilelikten sonra kadınların kilo vermesini ve fit görüntü kazanmasını sağlamasıdır. Bunun yanında korseler, kadınların belinin dik tutmasını sağlamada yardımcı olmaktadır. Gebelik döneminde ve doğumdan sonra kadınların vücudunda ciddi fizyolojik değişimler meydana gelmektedir. Süt üretimi nedeniyle büyüyen göğüsler, kadınların ciddi bel ağrıları çekmelerine neden olabilmektedir. Doğumdan sonra da bu bel ağrıları, kalça kemiği ağrıları gibi semptomlar görülmeye devam etmektedir. Söz konusu ağrıların giderilmesinde korse kullanımının büyük faydaları bulunduğu bilinen bir gerçektir.

Doğum sonrasında korse kullanımı, tüm bunların yanı sıra doğum yapan annelerin karın kaslarına da destek olmasıyla faydalıdır. Nitekim dik ve kendinden emin bir duruş kazanabilmek için kuvvetli karın kaslarına ihtiyaç duyulmaktadır. Doğum yapan annelerde öne doğru eğilmeyi ve kamburlaşmayı engellemek için korse kullanımı sık sık tavsiye edilmektedir. Ayrıca korse kullanımı, doğum sonrasındaki dikişleri tutacağı için, özellikle sezaryen doğum yapan kadınların kullanımına oldukça uygundur. Korseler fiziksel açıdan vücudun çekici bir görünüm kazanmasında epey etkilidir. Örneğin rahmin eski şeklini almasına da yardımcı olan korseler, bununla birlikte tahriş olan karın kaslarının yeni bir hasar almasını engelleyecektir.

Doğum Sonrasında Ne Zaman ve Nasıl Bir Korse Seçilmeli?

Doğum sonrası kullanılan korselerin vücudu şekillendirme amaçlı tasarlanan korselerden olmasına büyük dikkat edilmelidir. Korseler hem estetik görünüm sağlamak hem de kadınların fiziksel duruşunu yani postürünü güçlendirmek amacıyla üretilmektedir. Doğum yapan annenin kendi ihtiyaçları doğrultusunda bel, kalça ve karın bölgesine uygun korselerin doktorlar tarafından önerilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Doğumun gerçekleşmesinin hemen ardından ya da kısa bir süre sonra korse kullanımı doğru görülmemektedir. Normal doğum yapan kadınların vücudunu toparlayabilmesi için en az 1 -2 gün geçmesi gerektiği kabul edilmektedir. Dolayısıyla normal doğumdan sonra korse kullanmaya aşırı heves etmeyip doğru zamanı belirlemek için doktorun önerdiği güne uygun hareket etmek gerekmektedir. Normal doğum dışında sezaryen doğumda da korse kullanımı için sağlık koşullarına göre davranmak çok önemlidir. Sezaryen doğumdan sonrası ise dikişlerin alınmış olması ve en az 2-3 haftanın geçmiş olması gerekir. Dolayısıyla sezaryen doğum yapan kadınların bu süreden önce korse kullanmamaları doğru olacaktır.

Doğum Sonrası Korseler Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Doğum yapan anneler, eski görünümlerine kavuşmak için oldukça aceleci hareket etmektedir. Doğumdan sonra kadınların yeniden fit bir görünüm kazanabilmeleri ve sağlıklı olabilmeleri için sadece korse kullanımı yeterli değildir. Çünkü doğumdan sonra karın kasları başta olmak üzere kasların ve vücudun toparlanabilmesi için egzersiz yapılması gerekmektedir. Doktorların tavsiye ettiği egzersizler dışında doğum yapan kadınların vitamin mineral zengin beslenerek emzirme sürecini de sağlıklı bir şekilde geçirmeleri gerekmektedir. Korse kullanımında doktor tavsiyesi büyük önem taşımaktadır. Çünkü kadınların fiziksel özellikleri ve doğum sırasında yaşadıkları farklılık gösterebildiği için korse kullanımında herkes için geçerli süreden bahsetmek mümkün değildir.

Doğum sonrasında bir an önce eski ve fit görünümünüze kavuşmak istiyorsanız, doktorunuzun tavsiyelerini mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Doktorunuzun onayına göre 6 haftaya kadar günün belli saatlerinde korse takılmalı ve akşamları yatarken mutlaka çıkarılmalıdır. Hatta akşam yatmayı beklemeden de evinizde rahat etmek için korse kullanımına ara verebilirsiniz. Bilinçsiz bir şekilde uzun süre korse kullanmak hem kan dolaşımında sorunlar yaşamasına hem de istenmeyen bel ağrılarına sebebiyet verebilmektedir. Dolayısıyla bel ağrılarınızı dindirmek için korse kullanırken, yeniden başka bi bel ağrıları yaşamak istemezsiniz. Aynı zamanda uzun süreler boyunca korse kullanımına devam ederseniz iç organların zarar görmesine, hareketlerde kısıtlanma sorunlarına yol açabileceğinizi unutmamanız gerekir.

En Kullanışlı ve Faydalı Korseler

Özellikle hamilelik sürecinde kadınların cilt yapısı normaldekinden daha da esnek bir yapıya bürünmektedir. Korse kullanımı gebelik döneminde şişen ve doğumla eski haline dönüp sarkan karnın kısa sürede toparlanmasını sağlamada oldukça etkilidir. Doğum sonrası annenin egzersiz yapması her zaman etkili olmadığında destek ve toparlayıcı bir ürün olarak korselerden faydalanmak gerekebilir. Aynı zamanda özel olarak tasarlanan ve kullanışlı yapısıyla dikkat çeken korseler, kıyafetlerinizle muhteşem bir uyum sergilemektedir. Bu sayede dışarıdan bakışta hiç kimse kıyafetinizin altına korse giydiğinizi anlamayacaktır. Bu avantajla birlikte lohusalık dönemi için eski kıyafetlerinizi giyebilirsiniz.

Doğum sonrası giyilen korseyle derinin sarkmasına zaman bırakmadan toparlamaya başladığı düşünülmektedir. Anneler hamilelik sürecinde eski kıyafetlerini giyemedikleri için psikolojik olarak yıpranabilir. Dolayısıyla doğum sonrasında korse kullanımı sayesinde eski kıyafetlerini giyebilen annenin lohusalık depresyonu yaşamaması mümkün olabilmektedir. Bu avantajlarla birlikte korseler, doğum sonrasında hormonların etkisi altında olan annenin özgüveni arttırmada oldukça etkilidir.

Siz de bu tür avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, sanal mağazamız üzerinden vücut ölçülerinizle en uygun lohusa korseleri ve daha fazlasını tek tıkla satın alabilirsiniz. Doktorunuzun tavsiye ettiği özelliklere sahip olan korse modellerini incelemek için internet üzerinden sanal mağazamızı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bel çevresi kaslarında güçsüzlük ve tutulmaları gibi sorunları ortadan kaldıran en kullanışlı ve rahat korseleri, sanal mağazamız üzerinden temin edebilirsiniz. Bu noktada siz düşen görevlerin başında ihtiyacınız olan korse bedenini doğru seçmek gelmektedir. Güvenilir markalardan oluşan en kaliteli korse modellerini incelemek için hemen sanal mağazamıza giriş yapabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimize https://www.lohusam.com/blog/icerik/lohusa-gecelik-rahatligi-ve-avantajlari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir