HAMİLELİK, HAFTA HAFTA HAMİLELİK

HAFTA HAFTA HAMİLELİK (GEBELİK): HAMİLELİKTE 24. HAFTA

Hafta Hafta Hami̇leli̇k (Gebeli̇k): Hami̇leli̇kte 24. Hafta

Sevgili Anne Tekrar Merhaba ?

Gebeliğin 24. Haftasına Hoş Geldin!

Bebek hızlı büyüyor!

Beş ay geldi, geçti ve büyük güne giderken iyi durumdasınız!

Doğumdan önce temel olarak ihtiyaç duyduğu her şeyin daha fazla ağırlık olduğu noktaya gelişti. Bu, geçen haftadan bu yana nasıl 4 cm büyüdüğünü açıklıyor. 24 haftalık hamileyken, toplamda yaklaşık 600 gr ve tam bir ayak uzunluğunda. Bir tencere kadar büyük!

Gebeliğin 24. Haftası Şimdiye kadar, yavrunuz çoğunlukla şeffaf bir cilde sahipti. Hamileliğin 24. Haftasında cildi pigment gelişmeye başlamış olacak ve daha opak hale gelecektir. Her gün daha tatlı görünüyor! Teni içinde ciğerleri çok karmaşıklaşıyor ve temiz hava solumak için geliştiriliyor. Dış dünyadaki hayata bir adım daha yakın .

24 HAFTA HAMİLE BELİRTİLERİ

Rahminiz hızlı büyüyor. Şimdiye dek göbek deliğinizin yaklaşık  bir futbol topu büyüklüğünde. Daha çok gizlemeye gerek yok , bu yüzden şişlikle gurur duyun! Orada çok fazla hareket hissediyor olmalısın, özellikle de bebek dış ışığa tepki vermeye başladığı için, sesler ve korkutucu vuruşlarıyla dokunma!

Bebeğindeki Değişimler

Tekmeleme – tekme denmesine rağmen, düzgüsel hareketlerden hıçkırıklara kadar her şey olabilir!

Pigment sebebiyle cildi daha az şeffaf ve pembe oluyor

Hızlı gelişen beyin ve akciğerler

Vucüdundaki Değişimler

Bu süre zarfında, doktorunuz size Glukola adlı şekerli bir içecek ve bir kan testi içeren bir Glikoz tolerans Testi yaptırmanızı tavsiye edecektir.

Linea Nigra (koyu renkli latin) karnınızda görünebilir. Endişelenme, doğumdan sonra geçiyor!

Hormonlar sebebiyle hamilelikte mide ekşimesi

İşte yaşlı bir eşin hikayesini duymuş olabilirsiniz: Hamilelik esnasında mide yanması olan hanımlar, saçları tam olan bir bebek doğuracaktır.

Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Anlaşıldığı üzere, yapılan bilimsel bir çalışma, mide ekşimesi muzdarip hamile kadınların zamanın yüzde 82’sinde kıllı bir bebeği olduğunu gösterdi. Efsanenin arkasında bazı gerçekler var gibi görünüyor!

Gelecek Hafta Görüşmek Üzere ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir