HAMİLELİK, HAFTA HAFTA HAMİLELİK

HAFTA HAFTA HAMİLELİK (GEBELİK): HAMİLELİKTE 25. HAFTA

Hafta Hafta Hami̇leli̇k (Gebeli̇k): Hami̇leli̇kte 25. Hafta

Sevgili Anne Tekrar Merhaba ?

Gebeliğin 25. Haftasına Hoş Geldin!

25. Haftada canlı hissediyorum!

Siz ve bebeğiniz bazı ciddi ilerlemeler kaydettiniz. 25 haftalık hamileyken, bebek bir dilim pasta büyüklüğündedir! Bebeğiniz artık 35 cm ve 630 gr. civarında. Bu ağırlık geçen aydan bu yana iki katına çıktı ve önümüzdeki üç aylık dönemde iki katına ve üç katına çıkacak. Bu bir büyüme patlaması!

Artık bebek çok büyüdü, eğer eşiniz göbeğinize yakın bebeğinizi dinlerse, küçük bir kalp atışı duyulabilir! Bebeğin cildi pürüzsüzleşiyor ve tıpkı bir yenidoğan gibi, daha opak ve pembeleşiyor. Saçları (gerçek saç) büyüyor ve renk ve doku geliştiriyor. Çok güzel!

HAMİLE 25 HAFTA BELİRTİLERİ

Harika olmayan bir haberi var: 25 hafta hamile kaldıktan sonra, 2. Trimesterinizin erken dönemdeki kaygısız günleri yaklaşıyor. Üç aylık döneme kadar yalnız üç haftanız kaldı ve birazcık daha semptomatik hale geliyorsunuz. Hamilelerde Kabızlık bu hafta olabilecek bir problemdir, bu yüzden bolca miktarda lif yiyin. Her insanın bildiği bir belirti hamilelik ile gelir – sık sık tuvalete gitmek gerekir. Bebek hakikaten mesanene baskı yapıyor Ek olarak, hormonlar, bu büyük çarpma yolunun içine girme endişesi veya “aslına bakarsak bu bebeği doğurmak için oldukca yaklaşıyorum!” Düşüncesiyle gelen endişe nedeniyle uyumakta zorlanabilirsiniz.

Senin bebeğin

Sürekli büyümesi ve üşümemesi için üzerinde  bir yağ tabakası var.

Tıkalı olan burun delikleri şimdi nefes alabilmek için açık

Çevik parmaklar ve eller bebeğinizin ayaklarına dokunmasını ve karnınıza yumruk yapmasını sağlar.

Vucüdundaki Değişimler

Kas ve sırt ağrıları hissediyorum? Biraz yüzmeyi, yürümeyi, yoga yapmayı ve herhangi bir ağırlık taşımayan egzersizi deneyin.

Hemoroit ve kabızlık artık olabilir.

Uyku problemi. Proteinli atıştırmalıklar, bunun sebeplerinden bazılarını iptal edebilir.

Gelecek Hafta Görüşmek Üzere ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir