HAFTA HAFTA HAMİLELİK, HAMİLELİK

HAFTA HAFTA HAMİLELİK (GEBELİK): HAMİLELİKTE 26. HAFTA

Hafta Hafta Hami̇leli̇k (Gebeli̇k): Hami̇leli̇kte 26. Hafta

Sevgili Anne Tekrar Merhaba ?

Gebeliğin 26. Haftasına Hoş Geldin!

26. Haftadan Koskocaman Merhaba!

Bebeğiniz her zamanki gibi istikrarlı bir halde büyüyor ve birkaç yeni numara üzerinde çalışıyor! Şimdi 26 haftalık hamileyseniz, bebek 34 cm civarında ve 750 grama ulaşıyor. O şimdi bir  ayakkabı büyüklüğünde. Şimdi birazcık ağırlaşıyor, değil mi?

Bu haftanın en büyük konusu, bebeğin artan kilosu değil, duyularıyla ilgili fazlaca havalı gelişmeler. Şu ana kadar, bebeğinizin göz kapakları, geliştikçe kapanmış olarak kaynaşmıştır. Bu hafta açılıyorlar ve ışığı içeri alıyorlar! Sizce gözler hangi renk olacak? Biliyor muydunuz? Genetik ne olursa olsun, tüm bebeklerin anne karnında ve doğumda mavi gözleri vardır. Birkaç ay içinde maviden koyu renklere geçiş başlar.

Bebeğin kulaklarındaki sinirler, eskisinden çok daha çok gelişmiştir ve tüm önemli parçalar oradadır. Eskiden olduğundan çok daha fazlasını duyabilir ve yüksek seste zıpladığını fark edebilirsiniz. Sohbet ederken, eşinizi bile duyabilir ve o sese de alışmaya başlar. Ses rahim içine oldukça rahat yayılır; bundan dolayı bebeğinize biraz müzik dinletmeyi ve birlikte şarkı söylemeyi deneyin. Yanıt olarak onun dans ettiğini hissedebilirsiniz!

26 HAFTA HAMİLE BELİRTİLERİ

Hamileliğin 26. Haftası – bu çok uzun bir zaman! Unutkan olmaya başlayabilirsin… bu gerçek bir semptom, yalnız sen değil tüm gebelerde bu şekildedir! Bu tarz şeylerin hepsi hamilelik için tamamen doğal. Bu semptomlar bu kadar büyük bir değişiklik geçiren her insanın başına gelebilir.,

Bebeğindeki Değişimler

Şu güzel mavi gözlerin açılması!

Gözleri kirpiklerle gelir! Çok şirin!

Amniyotik sıvıdan nefes alıyor, gerçek hayatta kalma için mükemmel prova

Vucüdundaki Değişimler

Fizyolojik semptomların yanı sıra, büyük günden (doğumdan) önce yapılması gereken çok fazla hazırlık aşamasını da vurgulamış olacaksınız.

Braxton Hicks kasılmaları. Karnınızdaki bu gerginliği her seferinde yine ediyor musunuz? Endişelenme, doğuma erken başlamıyorsun, vücudun sadece doğum için hazırlanıyor.

Gelecek Hafta Görüşmek Üzere ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir