HAMİLELİK, HAFTA HAFTA HAMİLELİK

HAFTA HAFTA HAMİLELİK (GEBELİK): HAMİLELİKTE 27. HAFTA

Hafta Hafta Hami̇leli̇k (Gebeli̇k): Hami̇leli̇kte 27. Hafta

Aslına bakarsanız 27 hafta mı? Dile kolay ?

Altı aydan fazla hamilesiniz! Bebeğinizi bir tek bir kaç hücreden beri taşıdınız, 1 kiloya yaklaştı ve boyu yaklaşık 36 cm! şimdi büyük güne kadar sadece üç ayınız var!

Bebek haber izle! Bu hafta: bebeğin beyin aktivitesi çizelgelerin dışına çıkıyor. Beyin aktivitesi her geçen gün daha da karmaşıklaşıyor. Beyin sapı; işlevlerimizden görevli beynin bir parçası tamamen gelişmeye yakınlaştı. Bu çok havalı, çünkü yavrunuz şimdi doğmuş olsaydı, hayatta kalma şansının yüzde 85. Tabii ki, yapılacak çok fazla gelişimi daha var, ancak bu, son altı ayda ne kadar başardığının bir kanıtı.

27 HAFTA HAMİLE BELİRTİLERİ

Son üç aylık döneme yaklaştıkça, alıştığınızdan biraz farklı olan değişimler görmeye başlayacaksınız. Çatlak işaretlerine alıştınız, bu muhtemelen henüz olmadıysa da yakında ortaya çıkmasını elde edecektir. Bu bacak krampları oldukça can sıkıcı hale gelecek. Sonun başlangıcına ulaştın ve büyük teslimat zamanı her gün ufukta büyüyor. Hamileliğin 27. Haftasında, son vuruşa hazır mısın?

Bebeğindeki Değişimler

Tamamen gelişmiş beyin sapı, bebeğinizin rahim dışındaki yaşam için tam donanımlı olduğu anlamına gelir!

Amniyotik sıvının solunması ve solunması ve genç akciğerlerin güçlendirilmesi

Artık amniyotik sıvının miktarı azaldığı için, küçük dizlerini ve dirseklerini dönüp tekme yaparken karnınızı dürttüğünü görebilirsiniz!

Vucüdundaki Değişimler

2. Trimestere veda edin!

Bel ve bacaklarınızda ağrı çekmek (ouch!) Sıcak banyo yapmayı veya buz torbası kullanmayı deneyin

Bacak ağrısı.

Gelecek Hafta Görüşmek Üzere ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir