Genel

HAFTA HAFTA HAMİLELİK (GEBELİK): HAMİLELİKTE 30. HAFTA

Hafta Hafta Hami̇leli̇k (Gebeli̇k): Hami̇leli̇kte 30. Hafta

Sevgili Anne Merhaba ?

Gebeliğin 30. Haftasına Hoş Geldin!

Hamileliğin 30. Haftasında, rüyalarınız daha da garipleşiyor Olmalı, eğer hakikaten uyuyorsanız, öyle. Bu hormonların sonucu olabilir, fakat hem de kaygı ve endişeden de olabilir, bu yüzden daha rahat dinlenmenize yardımcı olmak için hazırlık çalışmaları yapmayı düşünün.

Bir öneri?

Hastaneye gitmenizin ne kadar sürdüğünü görmek için bir tecrübe sürüşü yapın. O zaman bir ihtimal arabanızda doğum yapma konusunda kabus görmeyi bırakabilirsiniz.

İşte öteki 30 haftalık hamile belirtiler:

Mide ekşimesi.

Yanma hissediyorsanız, hangi yiyeceklerin buna neden olabileceğine dikkat edin. (genellikle, yağlı, ağır, baharatlı yada asitli yiyecekler.) Bunları, özellikle yatmadan önce, kaçınılmaz 30 haftalık hamile semptomun gelmesini zorlaştırabildiğinden, bunlardan kaçının.

Uyku problemi.

Yatıp dönüyorsunuz, çünkü rahat edemezsiniz ve zihniniz yarışıyor. Başka bir soruna yol açan bu tür bir kısır döngü: yorgunluk.

Şişme.

Birazcık şişlik olması normaldir ve ayaklarınızı bir süre yatağa uzanıp, yukarı doğru tutarsanız tipik olarak düşecektir. Bir tek ani ya da şiddetli şişmenin bir problemin işareti olabileceğini bilin, bundan dolayı dikkat edin.

Genel hastalık

Büyük karın sayesinde, bel ağrın, kalçaların ağrıyor ve ayakların… iyi de onlar ağrıyor!

Nefes darlığı.

Bu akciğerler daha da kalabalıklaşıyor, değil mi? Bebek 30 haftada hamilelik esnasında göğüs kafesine baskı yapmasından kaynaklıdır.

Bir Sonraki Hafta Görüşmek Üzere ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir