Genel

Hamile Elbisesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Hamile Elbisesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Hamile kadınlar kıyafet seçimi konusunda oldukça dezavantajlı bir gruptaydı. Özellikle önceki zamanlarda hamileler için kıyafet üretimi oldukça kısıtlı düzeydeydi. Ancak değişen ve dönüşen dünya teknolojisi ile birlikte artık anne adayları için de çok çeşitli hamile kıyafetleri üretilmektedir. Bu sayede sizler hamile giyim konusunda istediğiniz şekilde, istediğiniz tarzda giyinip kuşanabilirsiniz.

Eskiden olduğu gibi bugünlerde de kadınların en çok tercih ettiği hamile giyim ürünü hamile elbisesidir. Hem tek parça olması hem de kolay kombinlenebilir olması sebebiyle bu elbiseler, kadınlar tarafından daha çok tercih edilir.

Elbise giymek hem şık hem de rahat olmanın en kolay yoludur. Bu kolaylık sebebiyle de elbiseler oldukça sık tercih edilir. Anne adayları zaten rahat giyimden yana tercihini kullanmalıdır. Hamilelere uygun olmayan pantolon giymek yeni anne adayları tarafından genel olarak tercih edilmez. Hem karınlarını oldukça sıkıp kendilerini ve bebeklerini oldukça rahatsız edici bir konuma sokabilirler.

Hepimizin bildiği gibi gebelik döneminde kadınların fiziksel yapılarında bir takım değişiklikler olur ve hareket kabiliyetleri oldukça sınırlanır ve kısıtlanır. Bu yüzden de rahatlık ve kullanım kolaylığı açısından tek bir parça olarak elbiseyi tercih etmeleri elbette tesadüf değildir.

Elbise anne adayları için hareketlerini minimuma düşürerek en rahat kullanım seçeneğini sunar. Bir kadın için özellikle annelik duygusunu yeni tatmaya başlayan bir kadın için rahatsız ve de konforsuz bir giyim anne adayının tüm gününü mahveden en önemli şeydir. Huzursuz ve rahatsız hisseden kadınlar psikolojik olarak demoralize olur ve anne adayı tüm gününü huzursuz ve mutsuz hissedebilir.

Neden Hamile Elbisesi Tercih Etmeliyiz?

Anne adayları, daha önce de bahsettiğimiz gibi hem fiziksel hem de psikolojik problemler yaşayabilirler. En büyük değişimler de genelde fiziksel olan değişimlerdir. Bel ve karın çevresi olabildiğine genişler. Sırtları ve göğüsleri de yine aynı şekilde büyür ve genel tabiriyle kilo alımı olur. Bu yüzden de en önemli seçim kendi bedeninize uygun bir hamile elbisesi tercih etmek olacaktır.

Hamilelik dönemine uygun olmayan, normal bir elbisenin bir yada iki büyük bedenini almak anne adayları için yeterince kurtarıcı değildir. Çünkü elbisenin her ne kadar bedeni büyüyorsa da omuzlardan bu sefer sorun çıkartacaktır. Bunun için, hamileler için özel olarak üretilen hamile elbiseleri tercih edilmesi gerekir. Bu elbiseler genelde lastikli ve karın tarafı özel olarak ayarlanmış elbiselerdir. Bu sayede değişen vücut ölçülerinize uyum sağlar ve sizi sıkıp bunaltmaz.

Gününüzü rahat ve konforlu şekilde geçirmeniz için en önemli kriter daha önce de birçok kez bahsettiğimiz gibi rahat ve konforlu bir hamile giyim ürünü seçmenizdir. Sizin ve biricik bebeğinizin rahatı ve mutluluğu için bu adımlara ve küçük püf noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. “Şimdi ne gerek var yeni kıyafete, bollaşan kıyafetler ne güne duruyor?” diyor olabilirsiniz. Ancak söylediğimiz gibi normal kıyafetler anne adaylarının günden güne büyüyen vücut ölçülerini saracak şekilde tasarlanmamıştır.

Hamile Elbisesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İlk olarak şunu bilmemiz gerekir ki, hamilelik döneminde hormonlarınız normal süreçten daha farklı çalışır. Bu yüzden de cildiniz her zamankinden çok daha hassas bir dönemdedir. Bu hassaslıklara cilt alerjileri de sıklıkla eşlik edebilir. Birçok anne adayında, hamilelikten önce alerjisi olmayan şeylere bu dönemde oldukça hassaslaştığına rastlanmıştır.

Hamile Elbisesi Kumaş Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Böyle bir dönemde seçeceğiniz kumaş tercihi de çok önemlidir. Kumaşlar da çoğu kadında alerjik reaksiyona neden olabilmektedir. Bu yüzden elbisenizi doğru ve sizin hassasiyetinize en uygun kumaşta seçmeniz gerekir.

Kumaştan ziyade bir başka konu hep bahsettiğimiz konfor ve rahatlık konusudur. Sizi sıkıca çevreleyen elbiseler alıp kullanmak anne adayı kadınlar için hiç akıllıca olmayan bir tercihtir. Zaten sıklıkla yaşanan mide bulantıları, daralma bunalma hissi sıkıca giyilen kıyafetler sonrasında iyice şiddetlenir ve hamile bir anne adayına oldukça zor bir gün geçirtebilir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hamileler için hormonların hızlı değişimi ve salınımı nedeniyle normal bir kadına göre kendilerini daha farklı hissettirebilir. Bunlardan biri de sıcak basmaları ve sürekli üşümeler olabilmektedir.

Yapılan araştırmalara göre hamileler genel olarak normal bir bireyden bir veya iki derece sıcak ya da soğuk hissederler. Bunun sebebini de tahmin etmesi zor değildir. Hem hormon değişimleri hem de alınan kilolar ile birlikte gebeler bu sorunları yaşayabilirler.

Yazın yüzde yüz pamuklu bir elbise tercih edildiğinde, teri hızlıca emer ve hem hasta olmaz hem de sürekli sıcak basmalarından kurtulmuş olabilirsiniz.

Aynı zamanda yaz aylarında hem hamilelerin hem de normal kadınların en çok tercih ettiği kumaş türü keten kumaşlardır. Teri hızlıca emer ve hava giriş çıkışının sürekliliğini sağlayarak hamile kadınları bunaltmaz. Hava alan kumaşlar tercih etmek de çok önemlidir.

Kışın ise yünlü kıyafetler kullanmak yine hasta olmanızı engelleyerek sağlığınızı korur ve sizi oldukça sıcak tutar.

Sürekli rahat ve konfordan bahsettiğimiz için bazı anne adayları bu dönemi yani hamilelik dönemini zorlu ve sıkıntılı bir süreç olarak algılayabilirler. Aynı zamanda bahsettiklerimiz yüzünden, sanki sadece rahatlık için elbise almak zorunda hissi doğmuş olabilir. Oysa ki konu asla böyle değildir. Hamileyken de oldukça şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu sayede hem alınan kilolar sebebiyle düşmüş olabilen özgüveniniz de zedelenmez, her zaman tazelenir.

Önceki dönemlerde anne adayları için çok fazla elbise seçeneği olmadığından yukarıda da birçok kez bahsettik. Ancak değişen ve gelişen dünya ile birlikte hamile elbisesi piyasası da oldukça canlı durumda.

Hamile Elbisesi Modelleri Ve Fiyatları

Lohusam.com’da renk renk ve çeşit çeşit hamile elbiseleri satışa sunulmaktadır.

İster çiçek desenli, ister düz renk, ister mini, ister uzun model çeşit çeşit;

Uygun Fiyatlı Hamile Elbiseleri

Yani özetle bunun anlamı anne adayları için online mağazamızda hamile giyimine uygun kıyafetler mutlaka bulacaksınız. Bu durum hem şık hem rahat olmak ve kendi tarzını yansıtmak isteyen kadınlar ise kendilerine bir fırsattır.

Değişen kilonuzdan ve fiziksel değişimlerden asla rahatsız olmayın!

Bu sürecin geçici olduğunu ve çok normal bir süreç olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Hem de karnınızın içindeki yemek ve yağ değil sizin canınızdan bir parça olan bebeğiniz olduğunu unutmayın. Kilo alınıp verilen bir şeydir, bunu aklınızdan çıkarmayın.

Bir önceki yazımıza https://www.lohusam.com/blog/icerik/lohusa-pijama-secimi-nasil-yapilir linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir