Genel

Hamile Giyim Nasıl Olmalı Nereden Satın Alınır?

Hamile Giyim Nasıl Olmalı Nereden Satın Alınır?

Anne adayları, özelikle ilk kez bu duyguyu tadan kadınlar, giyecekleri kıyafetler konusunda oldukça kararsızdır. Bu onlar için yeni ve bilinmedik bir deneyimdir. Bu sebeple de oldukça kararsız ve tereddütlü hatta temkinli diyebileceğimiz tarzda davranışlar sergileyebilirler. Bu oldukça normal bir durumdur. Bu yazımızda giyinmeniz gereken hamile kıyafeti seçiminin nasıl olması gerektiğine dair birkaç bilgi ve öneri vereceğiz. Hamile giyim ürünlerinin, nerede satıldığına dair de genel bir bilgilendirme yapacağız.

HAMİLE GİYİM NASIL OLMALIDIR?

İlk olarak hamile giyim modellerinde, dikkat etmeniz gereken bir iki şeyden bahsedeceğiz.

1. Büyük beden kıyafetler hamile giyim ürünü değildir.Dikkat etmeniz gereken öncelikli şey hamile giyim adı altında üretilmiş ve firmaların bu üretilen malları hamile giyim reyonlarında sergiliyor olmasıdır. Yani mağazada gördüğünüz ve büyük beden olan bir kıyafetin hamile giyimle yakından uzaktan bir ilgisi olmayabilir.

2. İkinci olarak bedeninizi her zaman dikkate almalısınız.

Genel olarak hamile kadınlar, bel ve göğüs çevresinden genişlerler. Ancak her beden kendine özeldir. Bu sebeple sizin genişlemeleriniz bacak ve basenden de olabilir. Hatta elleri ve ayakları ödem toplayarak genişleyen ve ayakkabı numarası dahi bir iki numara büyüyen kadınlar da bulunmaktadır.

Bu sebeple özetleyecek olursak hamilelik döneminde, bedeninize kulak verin ve ona göre hamile giyim ürünü seçimi yapın. Örneğin hamile kadınlar genel olarak hamile elbisesi, hamile taytı, hamile pantolonu ve hamile kadınlar için üretilmiş hamile tulum tercih etmektedir. Bunların hepsi kişiye göre değişen ve tamamen tercihe bağlı ürünler ve seçimlerdir.

Ancak dediğimiz gibi örnek verecek olursak; genişlemeleriniz genel hatlarıyla bacak ve basenden ise tercihinizi hamileler için özel olarak üretilmiş hamile elbiselerden yana kullanabilirsiniz. Özellikle elbise tercihinizi de uzun elbiselerden yana yaparsanız çok daha güzel bir görüntü verir ve aynı zamanda da fazlalıklarınızı kapatmış olursunuz. Ancak genel olarak genişlemeniz normale yakın yani göbek, bel ve göğüsten ise hamileler için tasarlanmış hamile t-shirt ve yine hamile taytı tercihleriniz arasında olabilir.

Bedeninizi tanıyıp buna göre alışveriş yapmanız sizin çok daha güzel görünmenizi ve çok daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

İkinci olarak seçiminiz her zaman hamileler için özel olarak üretilen kıyafetlerden yana olsun. Bunu defalarca söylememizin bir sebebi elbette var. Bu kıyafetler, firmalar tarafından özellikle ve sadece hamile kadınlar için üretilir. Yani bel ve göbeğinizin büyüyüp genişleyeceği hesap edilerek üretilir. Bu da demek oluyor ki kendinizi bu kıyafetler içinde oldukça rahat hissedeceksiniz ve hamileliğiniz süresinde bu kıyafetleri kullanabileceksiniz. Büyük beden kıyafet aldınız diyelim. Bebeğiniz büyüdükçe daha fazla göbek büyümeniz olacaktır. Aldığınız büyük beden kıyafeti bir belki iki ay sonra giyemeyeceksiniz. Bu da demek oluyor ki hem zamanınız hem de paranız boşa gitti. Oysa söylediğimiz gibi beli lastikli ve büyüme oranı hesaplanan hamile kıyafetlerini hamileliğiniz boyunca giyebilirsiniz. Ancak şunu söylemekte de fayda var ki her kadının büyüme oranı ve genişlemesi farklıdır.

Yine söylediğimiz noktaya dönüyoruz: Bedeninizi iyi tanıyın!

Alacağınız hamile kıyafetinin kumaşına dikkat edin. Hamile kadınların hormonları normal kadınlardan daha hızlı ve de daha farklı çalışır. Bu sebeple sıcakta daha sıcak soğukta daha soğuk hissedebilirsiniz. Burada da en önemli nokta giydiğiniz kıyafetin kumaşıdır.

Yazları yüzde yüz pamuktan yapılma ürünler giyerseniz teri hızlıca emer ve hasta olmanızı da engeller. Aynı zamanda yüzde yüz pamuktan yapılma ürünler ve kıyafetler hava geçirgenliği çok fazla olan ürünlerdir. Bu sebeple de aniden gelen sıcak basmaları derdiniz olmayacaktır. Yine soğuk kış zamanlarında da doğal yünden yapılma ürünler sizi sıcak tutacak ve hasta olmanızı engelleyen faktörlerden biri olacaktır.

Ayrıca belirtmek istediğimiz bir nokta daha var. Hamilelik dönemi hepimizin bildiği gibi tam bir hassasiyet dönemidir. Bu hassas dönemde en ufak bir şey mide bulantılarına, alerjilere ve baş ağrılarına sebep olabilir. Bu yüzden giyeceğiniz kıyafetlerin yapısına ve alerjen ürünlerin içeriğinde bulunmamasına özen göstermelisiniz.

Aynı zamanda belinizi ve karnınızı açıkta bırakacak türden kıyafetler giymemenizi uzmanlar öneriyor. Bebeğiniz ve sizin sağlığınız için en doğru seçimi yapmalısınız.

HAMİLE KIYAFETLERİ NEREDEN SATIN ALINIR?

Önceden hamile kıyafetleri bulmak neredeyse imkansızdı. Toplumda yoklar ya da bol kıyafet giymeleri yeterliymiş gibi davranılıyordu. Bunu bir lüks olarak gören çok kişi bulunmaktaydı. Oysa bu bir lüks değil tamamen bir ihtiyaçtır.

Hamilelik döneminde, dolaşmak ve dolaşarak ihtiyaçlarını almak tam bir eziyettir.

Artık internet çağında yaşıyoruz ve tüm ihtiyaçlarınız tek tıkla kapınıza kadar geliyor. Sizin gibi sadece hamile lohusa kadınlar için hazırlanmış ihtiyaçlarınızı hiç gezmeden ve yorulmadan buradan hemen satın alabilirsiniz.

Vücudunuza gelmedi veya ürünle ilgili bir problem yaşadıysanız değişim veya iade sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir