Genel

Hamileler İçin Beyaz Kombinler

Hamileler İçin Beyaz Kombinler

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andaki sevincinizi hatırlayın. Kolay bir yolculuk olmayacağını içten içte biliyordunuz. Yine de keyif alınacak yanlarının da bir o kadar fazla olduğunu görmezden gelmemelisiniz. Hamileliğin keyifli yanlarından biri bebeğinizin odasını ve kıyafetlerini hazırlamaktır. Kullanılacak renkler ve alınacak eşyalar özenle seçilir. Örneğin renkli bir oda renkli ve çizgi film karakterli pijamaları da beraberinde getirir. Bu süreçte hazırlığı yapılan tek şey bebek odası ve kıyafetleri değildir. Hamilelikle birlikte kilo almak kolaylaşır. Annenin günlük hayatında giydiği kıyafetler dar gelmeye veya yeterince rahat olmamaya başlayabilir. İşte bu durum hamilelik için yeni kıyafetlerin alınmasını gerekli kılar. Kıyafet seçiminde annenin rahatına her zaman öncelik verilse de annenin tarzı da göz önünde bulundurulmalıdır. Şık ve anneye kendisini güzel hissettirecek kombinler hamileliğin keyifli yanlarından biridir. Beyazlar giymiş hamile bir annenin nasıl duru bir güzelliğe sahip olacağını düşünün. Hamileler için beyaz kombinler hakkında daha fazla fikre sahip olmak isterseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Hamileliğin en güzel yanı o dünyalar güzeli bebeğinize kavuşmanızın yanı sıra karnınızın günden güne şişmesidir. Büyüyen bebeğiniz kendini her gün daha çok belli etmektedir. Hamile bir kadın vücudunu sevmeli ve karnını göstermekten çekinmemelidir. Bununla birlikte kıyafet tercihi tamamen anneye bırakılmalıdır. Bazı kişiler hamilelik sürecinde bol kıyafetler giymeyi tercih edebilir. Aynı şekilde karnını göstermeyi seven ve daha yapışık kıyafet tercihleri yapan birçok anne adayı vardır. Tercih ne olursa olsun amaç annenin hem rahat hareket etmesi hem de kendini güzel hissetmesidir. Hamile bir kadının bahçıvan tulumu ve saç bandıyla birlikte ne kadar tatlı olabileceğini bir hayal edin. Hamileler için kıyafet kombinleri yapmak annelerin moralini yükseltebilir ve ileride çocuğuna anlatacağı güzel anıların birikmesini sağlar. Ortalama 9 aylık süreçte birbirinden değişik bir sürü kombin yapılabilir. Anne bu kombinlerle uyumlu dekore edilmiş ortamlarda fotoğraf çektirebilir ve hamileliğine dair bir fotoğraf albümü oluşturabilir.  Sevimli ve keyifli fotoğraflar anılarınızın birikmesini sağlayacaktır.

Hamile Kombinleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alacağınız hamile kıyafetlerini yaklaşık 6 ay boyunca kullanacaksınız. Bu süre uzaktan bakıldığında kısa gibi gelse de hamileliğin her günü oldukça kıymetlidir. Hamile kıyafetleri diğer kıyafetlere kıyasla daha pahalı olabilmektedir. Kısa süreli kullanacağınız kıyafetlere fazla para harcamak istememeniz normaldir. Alışverişe çıkmadan önce hamile kıyafetlerinizi saklayabileceğinizi ve ileride tekrar çocuk sahibi olmak isterseniz kullanabileceğinizi de göz önünde bulundurabilirsiniz. Hamileler için kıyafet kombinleri yapılırken kumaşın esnek ve annenin cildine zarar vermeyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. En çok tercih edilen kumaş türlerinden biri likralı kumaştır. Karnınızın beklediğinizden daha fazla büyümesi halinde de kullanmaya devam edebileceğiniz bu kumaş türü annenin rahat hareket etmesine de olanak sağlar.

Hamile kombinlerindeki en önemli parçalar üst kıyafetlerdir. Alacağınız bol tunik veya gömlekleri hamilelik sonrası kilolarınızı verdikten sonra da giyebilirsiniz. Pantolon seçimi yaparken kısa vadeli düşünseniz de üst kıyafetlerin seçiminde geleceği de göz önünde bulundurabilirsiniz. Hırka, yelek ve panço gibi parçalar kilonuz değişse de kullanabileceğiniz bazı parçalardandır. Hamilelik sürecinde yapılacak kombinler için ağırlıkta olacak renk belirlenmelidir. Böylece daha az parça alarak daha çeşitli kombinler elde edebilirsiniz. Hamileler için beyaz kombinler en çok tercih edilenler arasındadır. Kimilerine göre beyaz giymek kişiyi daha kilolu gösterir. Bazı hamile kadınlar bu sebeple beyaz giymekten çekinmektedir. Oysaki hamilelik sürecinde beyaz giymeniz hem sizi bir melek gibi gösterecek hem de saf ve duru bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca hamilelik sırasında alınan kilolar ve büyüyen karın saklanması ya da utanılması gereken bir şey değildir. Beyaz giymeye normal zamanlardaki gibi devam edilmelidir. Ayakkabı seçimi ise bir diğer önemli konudur. Hamilelikte topuksuz ve kolay giyilip çıkarılabilen ayakkabılar tercih edilmelidir.

Hamileler İçin Beyaz Kombinler

Hamilelik sürecinde giyim dolabınıza hakim olacak ana rengi belirlemenizin diğer seçimlerinizi kolaylaştıracağını söylemiştik. Beyaz diğer renklere kıyasla daha kolay kombin edilebilen bir renktir. Yanına her renk yakışır. Kişiye sade ve duru bir güzellik kazandırmakla birlikte diğer seçilecek kıyafet ve takı seçeneklerini kısıtlamaz. Hamile kıyafeti alırken bu kıyafetleri kısa süreli kullanacağı için üzülen anne adayları dolabındaki ana rengi beyaz olarak belirleyebilir. Hamilelik sürecinde penye ve likra gibi esneyen kumaşlar sıklıkla tercih edilir. Örneğin likralı beyaz bir pantolon bu dönemdeki kurtarıcınız olabilir. Beyaz pantolonun üstüne istediğiniz renkte tişört, gömlek ve tunik giyebilirsiniz. Altına kombinleyeceğiniz renk açısından uyumlu bir spor ayakkabı bu kombini harika bir şekilde tamamlayacaktır.

Hamileler İçin Beyaz Kombinlerin Olmazsa Olmazı Tunikler

Tunikler bol oluşu ve rahat hareket alanı sağlamalarıyla hamilelik sürecinin vazgeçilmezidir. Aynı şekilde tesettür giyen hamile bir kadının da tereddüt etmeden giyebileceği bir parçadır. Hamile kombinleri için dolabınızda en az bir tane tunik olmasını öneririz.

Beyaz taytın üstüne değişik renklerde tunikler giyilebilmekte ve bu kombinler uzun çizme veya spor ayakkabılarla tamamlanabilmektedir. Benzer bir şekilde özellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilen keten beyaz tunikler oldukça popülerdir. Altına kot pantolon veya renkli bir tayt giymeniz mümkündür. Şıklığını bir üst seviyeye taşımak isteyenler ise halihazırda bol olan beyaz tuniklerin altına pastel tonlarda penye bir etek tercih edebilir. Tuniğin bol oluşu ve penye eteğin bacaklarınızı sarışı zıt ancak şık bir görünüm oluşturacaktır. Altına ise rahatınızı bozmayacak sandalet giyebilir ve kombininizi tamamlayabilirsiniz. Küpe, bileklik ve kolye gibi aksesuarları unutmayın.

Beyaz kolay kombinlenebilir olduğu kadar kolay kirlenebilen bir renktir. Eğer bir yemeğe davetliyseniz veya çimlerde bir piknik planlıyorsanız beyaz rengi giyerken bir daha düşünmelisiniz. Lekeyi kolay belli ettikleri gibi sizi temizlikleriyle uğraştırabilirler. Böyle zamanlarda montunuzu veya üzerinize alacağınız şalı beyaz seçebilir ve beyazın duru şıklığından vazgeçmemiş olursunuz.

Hamile kombinlerinde en çok tercih edilen parçalardan biri de robadan elbiselerdir. Tek parça giyilen bu elbiseler oldukça rahattır. Elbise seçiminizde beyaz rengi tercih etmeniz birçok değişik kombin yapmanızı sağlar. Örneğin beyaz bir elbiseniz olsun. Havalar soğukken çizme ve montla kombinleyebileceğiniz bu elbiseyi daha sıcak havalarda spor ayakkabı ve sandaletle giyebilirsiniz. Üzerinize alacağınız kot ceket veya trençkot size spor ve şık bir görünüm sağlar. Hamilelik sürecinde de şıklığından ödün vermek istemeyen anneler beyaz renkli parçalarla değişik kombinler yapabilirler. Aksesuarlarda bu rengin mükemmel bir tamamlayıcısı olabilmektedir. Değişik renklerde takabileceğiniz saç bantları, kol saatleri ve şapkalar ile kombinlerinizi kalabalıklaştırabilirsiniz. Hamileler için kombinlerin sayısı oldukça fazladır ve hamile kadınlar bu süreçte de göz alıcı olmaktan ve dikkat çekmekten korkmamalıdır. Bu yazımızda hamileler için beyaz kombinler önerdik ancak siz yaratıcılığınız kullanmaktan vazgeçmeyin!

Bir önceki yazımıza https://www.lohusam.com/blog/icerik/hamile-fotograf-cekimi-icin-sik-elbiseler linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir