Genel

Hamilelere Özel Ürünler Nelerdir?

Hamilelere Özel Ürünler Nelerdir?

Hamilelikte cilt bakımı

Hamileler hem vücudlarına hem de bebeklerine bir zarar gelsin istemezler bu yüzden hamilelere özel ürünler üretilmektedir. Hamilereler bu ürünleri rahatlıkla kullanabilmektedirler. Ama kullandıkları markaların güvenilir olması çok önemlidir bu yüzden markaları ve kullandıkları ürünleri araştırmalıdırlar. Araştırmazlarsa komplikasyonlar olabilir ve annenin cildinde büyük hasarlar kalabilir. Bu yüzden annenin olabildiğince araştırma yaptıktan sonra o ürünü rahatlıkla kullanabilir.

Hamilelere Özel Güneş Kremleri

 • Bioderma Phototerm Max Cream Güneş Kremi

Hamilelik döneminde vücudun güneşe karşı hassasiyetleşmesi sonucunda annenin vücudunda lekeler oluşmaya başlar. Bu yüzden anne önlem almalıdır. Ve bu krem hamilelik dönemine zarar vermeden cildi korur.

 • Solante Pregna Hamileler için Özel Güneş Koruma Kremi

Hamilelik döneminde vücud güneşe karşı hasasiyetleşir bunun sonucunda annenin vücudunda lekeler oluşmaya başlar. Bu yüzden anne güneşten korunmalıdır. Ve bu krem hamilelik dönemine zarar vermeden cildi korur.

 • Omega V50 Çocuklar ve Hamileler için Güneş Kremi

Hamilelik döneminde vücudun güneşe karşı hassasiyeti oluşmaya başlar. annenin vücudunda lekeler oluşmaya başlar. Bu yüzden anne önlem almalıdır. Ve bu krem hamilelik dönemine zarar vermeden cildi korur.

 • La Roche Posay Anthelios XL Ultra Light Güneş Kremi

Hamilelik döneminde vücudun güneşe karşı hassasiyetleşmesi sonucunda annenin vücudunda lekeler oluşur. Bu yüzden anne önlem almalıdır. Ve bu krem hamilelik dönemine zarar vermeden cildi korur.

 • Sinoz Leke Karşıtı Güneş Koruyucu Krem

Hamilelik döneminde vücudun güneşe karşı hassasiyetleşmesi sonucunda annenin vücudunda lekeler oluşmaya başlar. Bu yüzden anne önlem almalıdır. Ve bu krem hamilelik dönemine zarar vermeden cildi korumaya alır.

 • Roc Leke Karşıtı Güneş Koruma Kremi SPF 50

Gebelik döneminde vücudun güneşe karşı hassasiyetleşmesi sonucunda annenin vücudunda lekeler oluşmaya başlar. Bu yüzden gebe önlem almalıdır. Ve bu krem hamilelik dönemine zarar vermeden cildi korur.

Hamilelere Özel Çatlak Kremi

 • Mustela Stretch Mark Preventive Oil

Bebek anne karnında büyüdükçe vücudun farklı bölgelerinde çatlaklar oluşmaya başlar. Anne adıyı eğer sonradan iz kalmasın istiyorsa önlem almalıdır. Önlemek almak için bu kremi kullanabilirsiniz.

 • Burt’s Bees Mama Bee Belly Butter

Bebek rahimde büyüdükçe vücudun farklı bölgelerinde çatlaklar oluşmaya başlar. Anne adayı eğer sonradan iz kalmasın istiyorsa önlem almalıdır. Önlemek almak için bu kremi kullanabilirsiniz.

 • Bio Oil

Bebek anne karnında büyüdükçe vücudun farklı bölgelerinde çatlaklar oluşmaya başlar. Gebe eğer sonradan iz kalmasın istiyorsa önlem almalıdır. Önlemek almak için bu kremi kullanabilirsiniz.

 • Nuxe Huile Prodigieuse

Bebek anne karnında büyüdükçe vücudun farklı bölgelerinde çatlaklar oluşmaya başlar. Anne eğer sonradan iz kalmasın istiyorsa önlem almalı. Önlemek almak için bu kremi kullanın.

 • Lierac Phytolastil Stretch Mark Prevention Gel

Bebek anne karnında büyüdükçe vücudun farklı bölgelerinde çatlaklar oluşmaya başlar. Ve bu çatlaklar karın bölgesi , basenler ve göğüslerde olur. Gebe eğer sonradan iz kalmasın istiyorsa önlem almalıdır. Önlemek almak için bu kremi kullanabilirsiniz.

Hamilelik sonrası cilt bakımı

Hamilelik süreci değişimlerle geçen bir süreçtir. Vücudun değişimi günden güne takip edilir. Hamilelik sürecindeki çoğu değişim yok olmaz . Bu yüzden anne hamilelik sürecinde kendine iyi bakmaz ise daha fazla iz kalır. Ama anne kendine iyi bakarsa yok olma derecesine gelebilir yaralar. Anne eğer kendine iyi bakmış ise hamilelik döneminde. Doğum sonrası yine aynı ürünleri kullanarak vücudunu neredeyse hiç hamile olmamış hiç çatlakları , lekeleri ve kaşıntıları olmamış gibi olur ve anne özgüvenini geri kazanır.

Hamile kadınların vücudunun değişimleri sonucu psikolojileri

Hamilelik bir gebenin hormonlardaki değişime bağlı olarak fiziksel ve ruhsal değişimlerin yaşandığı önemli bir döneme verilen addır. Bu dönemde vücut hamilelik döneminde ki değişime uyum sağlayamazsa hamileler de yaşama sevincini kaybetme, bebeği istememe, kendini değersiz görme gibi yıpratıcı düşünceler oluşturabilir.

Bu düşünceler 2-3 haftadan uzun sürerse depresyon ya da diğer ruhsal bozukluk belirtileri ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka psikiyatrik yardım almak gerekmektedir. Gebelik aslında bir hastalık değil, kadına özgü olumlu duygular geliştiren doğal bir dönemdir.

Ancak doğuma ilişkin acabalar, bebeğin sağlığı ile ilgili endişe, daralmışlık duygusu, bebeğinizi istememe gibi olumsuz duygular gözlenebilmektedir. Bunlar hafif ve kısa süreli ise normal olarak değerlendirilmektedirler uzmanlar tarafından.

Effortt 7045 Ekru Güpür Sabahlıklı Lohusa Gecelik Takımı Ürünümüzü Sitemizden İnceleyebilirsiniz.

Öncelikle Hamile Olduğunuzu Kabul Edin

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren bu dönemde duygularınızın sürekli değişim yaşayabileceğinizi, beklenmedik birçok olayla karşılaşılabileceğinizi kabul edin ve çevrenize de bu durumu anlatın. Bu durumu öncesinde kabul etmeniz bunalım riskinizi düşürmektedir.

Gebelik sırasında da vücutta çok çeşitli hormonsal , biyokimyasal ve fiziksel değişiklikler oluşur. Bu nedenden dolayı hamilelik dönemlerde anne adayları çok hassas ve alıngan olabilmektedirler. En ufak duygusal bir durumda ağlayabilir ve arkasından gülebilirler ve bu çok doğal bir dönemdir.

Ayrıca doğum heyecanının vermiş olduğu stresi, doğumdan sonraki dönemde yaşanan uykusuzluk, vücut ve psikolojik yorgunluk, çocuğun sağlıklı olup olmayacağının zihni meşgul etmesi, etraftaki kalabalık, sütün gelip gelmemesi veya yetemeyeceği düşüncesi ile gebelik sonrası bunalım yani lohusa sendromu olmasına taban hazırlar.

Hamilelik sırasında ve sonrasında olumsuz duygu durumundan ve gebelik bunalımından kaçınmak için öncelikle her gebenin, hamilelik süresince duygularının iniş ve çıkış yaşayabileceği ve hamilelik sırasında beklenmedik birçok olayla karşılaşılabileceği kendisi ve çevresi tarafından bilinmektedir.

Hamilelik Döneminizdeki Fiziksel Değişimleri Kafanıza Takmayın

Hamilelik döneminde vücutta büyük değişimler meydana geliyor. Alınan fazla kilolar, vücutta oluşan çatlak veya cildinizde olan bazı değişimler, doğal bir döngünün sonucudur. Bu değişimlerin normal olduğunu ve zaman içerisinde eski halinize döneceğinizi unutmayın. Her hamilelikte bazı değişimler olabilir. Bebeğinize odaklanın ve geçici bir süreç olduğunu unutmayın. Bu dönemde rahat olmanız giydiklerinize dikkat etmeniz çok önemlidir, bunun için hamile giyim ürünlerimizi inceleyebilir size uygun modellerden istediğinizi hemen satın alabilirsiniz.

Hamilelik Dönemindeki Depresyonu Ciddiye Alın!

Hamile kadınların gebelik sürecinde yaşadıkların duygusal değişim, depresyona haberci olabiliyor. ve bu durum erken doğuma yol açabilen ciddi sonuçlar oluşturur. Gebelerin depresyona yatkınlıkları varsa mutlaka doktor kontrolünde takip edilmeleri gerekmektedir.

Tahminlere göre günümüzde kadınların yüzde 40’ı yaşamlarının bir döneminde depresif bir süreç yaşamaktadır. Hamile kadınların ise yüzde 15’inin de depresif olduğu kabul edilmektedir.

Hamilelik Döneminde Stresi Yenmenin Yolları Neler?

Hamilelik döneminde, değişen vücut yapısı, bebeğin sağlığı ve doğumla ilgili kötü düşünceler, çalışma hayatının stresi anne adayını yorgun, gergin ve stres altında bırakabilmektedir. Sizin duygularınızı paylaşabilecek bir yakınınız ile günlük hayatta karşılaştığınız güçlükleri ve endişeleri olabildiğince paylaşın.

Çalışma hayatınızı hamileliğin getirmiş olduğu durumlara göre ayarlamaya çalışmalısınız. Hamileliğiniz hakkında sağlık personelinden, kitap ve internetten daha fazla bilgi almaya çalışmalısınız. Gerçekten yapmak istediğiniz aktiviteler için kendinize zaman ayırarak rahat olmaya çalışmalısınız. (Dostlarınız, Sevdiğiniz işleri yaparak vakit geçirme, kitap okuma, egzersiz, tiyatro, sinema gibi aktiviteler).

Hamile ve doğum psikoloğunun önemi

Gebelik süreci çok güzel ve kutsal bir zamandır. Sadece fizyolojik değil, zihinsel ve psikolojik etmenleri de barındırır içinde. Hamilelik süresinde anne ve baba adayı kendi ebeveynlik ile ilgili süreçlerini, geçmiş ailevi deneyimleri ile bağlantı kurarlar. Bebek ile ilgili düşlemler, hormonların etkisi, hamileliğin getirdiği fizyolojik, psikolojik değişimler ile birlikte anne adayında; bebeği ile ilgili kaygı, doğum ile ilgili korku ya da farklı kaygı ve korkular oluşturabilir.

Bu yazımızda Hamilelere Özel Ürünler Nelerdir? Hamilelikte Cilt Bakımı, Hamilelik Döneminde Stresi Yenmenin Yolları Neler? Hamile ve Doğum Psikoloğunun Önemi Konusunda Merak Ettiklerinize değindik. Bir önceki yazımıza https://www.lohusam.com/blog/icerik/cocuklarda-ve-bebeklerde-pisik-nasil-gecer linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir