HAFTA HAFTA GEBELİK: HAFTA HAFTA BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNİ TAKİP EDİN!

Evliliğinizin meyvesini almaya başladınız ve bu sayfayı ziyaret ettiyseniz, muhtemelen hamilelik belirtileri sizde de başlamış demektir. Hamilelik döneminde nasıl davranılmalı, bebeğin aldığı şekiller ve büyüklükleri nasıl olur, hamilelik döneminde haftalara göre nasıl beslenmeliyim gibi tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz bu sayfamız, anne adaylarının merak ettiği tüm sorulara en iyi şekilde yanıt bulacakları yer olacak.

Okumaya devam et

HAFTA HAFTA HAMİLELİK (GEBELİK): HAMİLELİKTE 2. HAFTA

Gebeliğin ikinci haftası, “yumurtanın geliştiği ve seçildiği hafta” olarak adlandırılır. Bu hafta, yumurtalardan sadece bir tanesi seçilir ve bebeğinin temeli atılmaya başlar. Hamileliğin ikinci haftasını aslında “yumurtaların seçilmesi haftası” olarak da değerlendirebilirsiniz. Eğer yumurta 24 saatlik süre içinde spermi bulursa, hamileliğin başlayacak demektir.

Okumaya devam et

HAFTA HAFTA HAMİLELİK (GEBELİK): HAMİLELİKTE 4. HAFTA

Hamileliğinin 4. Haftasına girdin ve sen hâlâ hamile olduğunu anlayabilecek durumda değilsin. 3 haftadır sabrediyordun, bu haftanın sonuna kadar da sabredersen, o güzelim müjdeyi alacaksın. Ama şunu unutmamalısın, bu haftanın sonunda beklediğin âdet kanaman olmayacak çünkü hamileliğin tamamlanmak üzere. Bu günlerde âdet kanamasının gecikmesini beklemeden hamile olup olmadığını öğrenebilirsin. Bunun için HCG hormonu ölçümü yaptırabilirsin.

Okumaya devam et