Genel

KOCANIZIN BABA OLMAYA HAZIR OLDUĞUNU GÖSTEREN 9 İŞARET!

Kocanizin Baba Olmaya Hazir Olduğunu Gösteren 9 İşaret!

Bazı uzmanlara göre kadınlar, erkeklerden daha fazla çocuk sahibi olmayı isterler. Evliliğin ardından bir süre geçtikten sonra her kadın artık çocuğunu kucağına alma özlemini hissetmeye başlar ama bir baba için durum aynı değildir. Bazen kendini “baba” olmak için hazır hissetmez, bazen işlerinden kaynaklı bazı aksamaların yaşanmasından korktuğu için baba olmayı biraz daha erteler.

Tabi ki anne ile babanın istişare ederek çocuk sahibi olmaya karar vermeleri en doğrusudur fakat bazen de annenin, babayı gözlemlemesi, kocasının baba olmaya hazır olup olmadığını analiz etmesi gerekir.

KOCANIZIN BABA OLMAYA HAZIR OLUP OLMADIĞINI ANLAYABİLİR MİSİNİZ?

Gerçekten de biraz zor bir zoru, bir insanın baba olmak istediğiniz anlamak o kadar kolay mıdır? Derlediğimiz bazı fikirler ve annelerin deneyimleri ile kocanızın baba olmaya hazır olduğunu gösteren 9 işareti sizin için hazırladık. Siz de kocanızdan emin değilseniz sayıp açıklayacağımız bu 9 işareti değerlendirin. İyi okumalar…

  • KOCANIZ ÇOCUKLARDAN KAÇMIYOR MU ESKİSİ GİBİ?

Henüz babalık duygusunu tatmamış erkekler, genellikle evli arkadaşlarının çocuklarının doğum günü partilerinden kaçarlar. Hatta çok samimi olduğu arkadaşları bile davet etse, bir şekilde bir yolunu bulup ortadan kaybolurlar. Son zamanlarda bunları görmüyorsanız, hatta doğum günü davetleri için hazırlık yapıyorsa, kocanızın da artık çocuk sahibi olmak istediğini anlayabilirsiniz.

  • EVİNİZDE DEĞİŞİKLİKLER OLUYOR MU?

Erkekler, yapıları gereği ev işlerine yatkın değillerdir en azından değişim fikirleri konusunda ön fikir verecek erkek sayısı bir hayli azdır. Ama baba olmaya hazır olduğunu hisseden erkeklerde birtakım değişimler meydana gelebiliyor. Evde değişiklik yapmak, “kendin yap” ya da diğer adıyla “DIY” işlerine merak salıyorsa, odalarda birtakım değişikliklerin iyi gelebileceğini ifade ediyorsa, muhtemelen baba olmak için hazırlanıyordur.

  • KOCANIZ EVE BİR EVCİL HAYVAN MI ALMAK İSTİYOR?

Çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ancak kocanızın buna nasıl tepki vereceğini bilmiyorsunuz… Erkekler, çocuk sahibi olmayı arzuladıklarında genellikle eve kuş, köpek, kedi veya farklı bir evcil hayvan almak isterler. “Bunun çocukla ne ilgisi var?” dediğinizi duyar gibiyim ama öyle demeyin, evde hayvan besleme arzusu birden başlamışsa muhtemelen “eğiteceğimiz bir çocuğumuz olsun mu?” teklifi ile karşınıza çıkacaktır eşiniz. Buna hazırlıklı olun ve hali hazırda siz de çocuk sahibi olmak istiyorken bu fırsatı kaçırmayın.

  • ÇALIŞMA HAYATINDA VE İŞLERİNDE DEĞİŞİKLİK Mİ VAR?

Baba olmaya hazırlık içinde olan erkekler veya çocuk sahibi olmayı arzulayan insanlar, iş hayatlarında bir dönem durağanlığa giderler. Ciddi bir iş sahibi olsa bile erkekler çocuk sahibi olmak istediklerinde işlerini sorgulamaya başlarlar ve bazen de geçim derdine bile kapılabilirler. “Acaba çocuk sahibi olursam evimi geçindirebilir miyim?” sorusu veya yoğun bir iş temposu yaşıyorsa “çocuğuma yeterince vakit ayırabilir miyim?” gibi sorular, erkeğin baba olmak için kıvama geldiğini gösteren detaylardan biridir.

  • ARKADAŞ ÇEVRESİNDEN UZAKLAŞIYOR MU?

Evli kadınların en çok yakındıkları konulardan biri de eşlerinin gece geç vakitlere kadar arkadaşlarıyla zaman geçirmeleridir. Bazen kadın uyuduktan sonra eşi eve gelir veya ancak sofrada birlikte olurlar. Cidden çekilmez bir durumdur ama belki de çocuk sahibi olmanız bu durumu düzene koyacaktır. Tabi “bebek yapma” fikri güzel olsa da evinizin erkeği buna hazır mıdır? Eğer eskisi gibi arkadaşlarına zaman ayırmıyor, eve erken saatlerde geliyor ve sizinle daha fazla zaman geçirmek istiyorsa, muhtemelen baba olmak için kıvama gelmiştir. İsterseniz kulağına çıtlatın…

  • MONOTONLUKTAN ENERJİKLİĞE Mİ GEÇTİ?

Erkekler, kolay kolay dans etmezler hatta kadınların yoğun ısrarı olmasa, değil dans etmek, enerjilerini tüketmemek için dans bile izlemezler. Ama son zamanlarda eşinizin dansa heves sardığını, enerjisinin daha yükseldiğini görüyorsanız muhtemelen çocuğu ile karşılıklı oynama zamanı gelmiş demektir.

  • EŞİNİZ ERKEN UYANMAYA BAŞLADI MI?

Kocanızın çocuk sahibi olmak için hazır olup olmadığını anlamak kadar bir de buna hazır olup olmadığını anlamak da önemlidir. “Gençlik başımda duman” denilen çağlarda, erkekler de kızlar da uyanmamak için saatin alarmını duymazlıktan gelirler. Hatta bu yüzden okula, işe geç kalmalar bile yaşanır. Ama yaş ilerlediğinde artık bu tip durumlar yavaş yavaş bitmeye başlar. Eğer eşiniz sabahları daha erken uyanıyorsa, artık çocuk sesinden rahatsız olmayacak demektir ki siz de bunu fırsat bilebilirsiniz.

  • EŞİNİZ YAŞINDAN YAKINIYOR MU?

Erkekler aslında kolay kolay “yaşlandım” demezler ama bir yerden sonra bu lafı çokça işitmeye başlayabilirsiniz. Evliliğinizin üzerinden 3 yıl geçmiş, düğün borcunuz da bitmiş, artık işler de tıkırında gidiyorsa kocanız artık çocuk sahibi olmayı isteyecektir hatta çocuk sahibi olmak için geç bile kaldığını düşünmeye başlayıp ikide bir “yaşlandım” demeye başlayacaktır. Bu sözü çok fazla duyuyorsanız bence çocuk yapma teklifini sunmak için tam zamanındasınız.

  • TEK ÇOCUĞU OLMAYAN SİZ MİSİNİZ?

Çevrenizdeki arkadaşlarınızın hepsi çocuk sahibi mi, kocanızın arkadaşlarından son çocuksuz olan arkadaşı da çocuk sahibi mi oldu? Eşiniz muhtemelen bu durumdan artık eskisinden daha fazla rahatsızlık duymaya başladı ise muhtemelen artık kocanız da “çocuksuz” sınıfından çıkmak istiyordur. Bu durumu fırsat bilerek hafiften kulağına çalabilirsiniz.

Biraz ironi biraz da espri yönlü anlatmaya çalıştığımız bu durumlar, aslında erkekler için geçerli şeydir. Her birinin kendine göre bir yeri ve önemi vardır. Siz de bu tip veya daha farklı değişimleri kocanızda görüyorsanız çocuk yapmak için ideal bir zamanda olduğunuzu düşünmeye başlayabilirsiniz. Tabi erkekten erkeğe göre durumun değiştiğini ve yaşananların farklı nedenlerinin olabileceğini de düşünerek hareket edin derim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir