Genel

Lohusa Dönemi Terletmeyen Kumaş Seçimi

Lohusa Dönemi Terletmeyen Kumaş Seçimi

Uzun bir hamilelik dönemi sonucunda bebeğinizi kucağınıza almanın mutluluğunu yaşadınız. Bebeğinizin her şeyi hazır, peki siz rahat bir lohusalık geçirmek için ne giyeceksiniz? İşte bu soruya hazırlıksız yakalanmamak için hamilelik döneminde, doğum sonrasında giyeceğiniz kıyafetleri doğru bir şekilde seçmeniz gereklidir. Lohusalık döneminde de vücut hamilelikteki gibi hassastır. Bu nedenle vücudunuzu serin tutacak ve değişen formunuza uyum sağlayacak kıyafetleri Lohusam sitesinden edinebilirsiniz. Hamilelik döneminde genişleyen bel ve kalça bölgesi özellikle lohusalığın ilk günlerinde hızla eski forma dönmeye başlayacağı için vücudunuzun her şekline uygun esnek kumaşlar tercih etmelisiniz. Teninizin nefes alması ve sağlıklı kalması için de lohusa dönemi terletmeyen kumaş seçimi yapmalısınız.

Lohusalık döneminde hormonal değişimlerden ötürü vücutta ani sıcaklık dalgalanmaları yaşanabilir. Bu nedenle iç ve dış koşullara göre her şekilde vücudunuzun sıcaklık dengesini sağlayıp koruyabilecek kumaşlar tercih etmelisiniz. Bunları da uygun fiyatla Lohusam sitesinden satın alabilirsiniz. Özellikle lohusalık döneminiz yaz mevsimine denk geldiyse çok fazla hareket de etmemeniz gerektiği için sıcaktan bunalabilirsiniz. Bunun olmaması için lohusa dönemi terletmeyen kumaş seçimi yapmak oldukça önemlidir. 

Bu dönemde teninize hava aldıracak pamuklu, keten kumaşlar tercih etmelisiniz. Bu doğal kumaşlar aynı zamanda cildinizde tahriş ya da pişik gibi hoş olmayan durumların yaşanmasını önler. Lohusalık döneminde teniniz oldukça hassas olacağından giydiğiniz şeylere karşı alerjik bir tepki göstermesi de oldukça muhtemel. Bu nedenle lohusa dönemi terletmeyen kumaş seçimi yapmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Pijama Konusunda Lohusa Döneminde Terletmeyen Kumaş Seçimi Yapın

Doğumdan sonraki ilk kırk günlük süreç lohusalık dönemi olarak adlandırılır. Bu süreçte annelerin psikolojileri de fiziksel yapıları kadar hassas olur. Bu nedenle lohusalık süresince en çok giyeceğiniz ürün olduğu için lohusa pijama seçimini en doğru şekilde yapmalısınız. Psikolojinize iyi gelen mavi, pembe gibi renklere sahip pijamaları Lohusam sitesinden kolaylıkla edinebilirsiniz. 

YENİ SEZON

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

%80'e Varan İndirimler, Sepette Sürpriz Kampanyalar lohusam.com'da

Aynı zamanda vücudunuzun kendini iyileştirmeye çalıştığı bu dönemde ona en büyük kolaylığı sağlamak adına sert dikişleri ve aksesuarları olan pijamalardan uzak durmalısınız. Böylece siz de rahatsız olmadan gün boyunca bebeğinizle ilgilenebilirsiniz. Cildinizin sağlığını korumak için pijama alırken lohusa dönemi terletmeyen kumaş seçimi de oldukça önemlidir. Çok fazla hareket etmemeniz gerektiğinden ani sıcak basmaları ve terlemeler yaşayabilirsiniz. Bunun olmaması için pamuklu, keten gibi doğal yapıya sahip kumaşları tercih etmelisiniz.

Hamilelik döneminde genişleyen bel ve kalça bölgesi lohusalıkta tekrar eski haline dönmeye başlar. Bu nedenle çok bol ya da çok dar pijamalar yerine vücudunuzun değişen şekline uyan lohusa pijama seçimi yapmalısınız. Bunun için de kolaylıkla esneyen ve vücudunuzu sıkmayan kumaşlar tercih etmelisiniz. Hem hareket özgürlüğüne sahip olmak hem de vücut sıcaklığınızı dengelemek açısından pamuklu, keten gibi doğal kumaşlı pijamalar satın almalısınız. Bu tarz kumaşlar cildinizin nefes alarak sağlıklı kalmasını sağlar. 

Doğal yapılı pijamalar alırken lohusa dönemi terletmeyen kumaş seçimi yapmak bu nedenle oldukça önemlidir. Pamuklu kumaşlar lohusalık dönemindeki hassas cildinizi tahriş etmez aksine yumuşacık bir his verir. Böylece teninizin alerjik reaksiyonlar göstermesini de önlemiş olursunuz.

Sütyen Konusunda Lohusa Dönemi Terletmeyen Kumaş Seçimi Yapın

Lohusalık döneminde seçerken en çok dikkat etmeniz gereken ürünlerden biri de iç çamaşırıdır. İç çamaşırları doğumdan sonra kendini yenilemeye çalışan vücudunuzla direkt temas halindedir. Bu nedenle teninize ihtiyaç duyduğu hassaslıkla dokunacak iç çamaşırlarını Lohusam sitesinden rahatlıkla alabilirsiniz. 

Lohusa sütyeni, sütle genişleyen memelerinizi rahatsız etmeyecek kuplara ve yavaş yavaş inen karnınızı rahatsız etmeyecek bir alt kısma sahip olmalıdır. Cildinizle yumuşak bir şekilde temas etmesi ve teninizin hava almasını sağlaması açısından doğal pamuklu kumaşlar arasından seçim yapmalısınız. Bu şekilde lohusa sütyeni değişen vücut sıcaklığınıza uyum sağlar ve sizi terletmez. Böylece ferah ve huzurlu bir şekilde bebeğinizle ilgilenebilirsiniz. Bu nedenle sütyen ya da emzirme sütyeni konusunda lohusa dönemi terletmeyen kumaş seçimi yapmak oldukça önemlidir.

Külot Konusunda Lohusa Dönemi Terletmeyen Kumaş Seçimi Yapın

Lohusa döneminde lohusa külodu seçimi yaparken oldukça dikkatli olmalısınız. Çünkü büyüyen bel ve basen bölgesinin değişimine uyum sağlayıp sizi rahat ettirecek külotlar almalısınız. Doğum sonrasında kasık ve karın bölgesi hassas olacağından lohusa iç çamaşırı seçiminde sıkmayan ve terletmeyen kumaşlar tercih etmelisiniz. Lohusa annelerin en büyük problemlerinden biri de çoğunlukla dinlenme pozisyonunda oldukları için pişik ve mantar rahatsızlıklarıdır. Bu sorunlar teninizin hava alamamasından ve uzun süre tere maruz kalmasından kaynaklanır. Bu nedenle külot konusunda lohusa dönemi terletmeyen kumaş seçimi yapmak oldukça önemlidir. 

Pişik, mantar gibi sorunlar yaşamamak için cildinize hava aldıran pamuklu gibi doğal kumaşları tercih etmelisiniz. Bu sayede kumaş teri emer ve cildinizin nem dengesi sağlanmış olur. Aynı zamanda pamuklu kumaşa sahip külotlar yumuşak ve esnek bir yapılı olduğundan rahat bir şekilde hareket etmenize yardımcı olur.

Üst Giyim Konusunda Lohusa Dönemi Terletmeyen Kumaş Seçimi Yapın

Lohusa döneminde kadınların kendilerini şık gösterecek kıyafetler tercih etmesi psikolojik olarak oldukça destekleyicidir. Uzun bir hamilelik döneminden sonra bebeğini kucağına alan anne eski formuna döneceği anı iple çeker. Lohusalık süreci de aradaki iyileşme ve geçiş süreci olduğundan özellikle üst giyim konusunda kadınların doğru tercihi yapmaları oldukça önemlidir. Estetik göründüğünü bilen kadın kendini daha iyi hisseder ve bebeğiyle de daha verimli bir şekilde ilgilenebilir. Eğer kendinizi şıklık ve rahatlık arasında bir seçim yapmak zorunda hissediyorsanız fazlasıyla yanılıyorsunuz. Çünkü Lohusam sitesindeki hamileler ve lohusalar için hazırlanan özel koleksiyonlarla şıklık ve rahatlığı buluşturabilirsiniz. 

Lohusalık döneminde huzurlu olabilmek için özellikle sıcak basmalarına karşı tedbirli olmalısınız. Pamuklu gibi doğal kumaşlar teri emer ve yumuşacık bir dokunuş sağlar. Bu nedenle lohusa dönemi terletmeyen kumaş seçimi yapmak oldukça önemlidir.

Lohusa döneminde kısa yürüyüşler yapmak ve kısa dost ziyaretleriyle stres atmak oldukça faydalıdır. Göz önünde olduğunuz sırada estetik bir görüntüye sahip olmak lohusa annenin moral ve motivasyonunu yükseltecektir. Bu dönemde hem rahat hem şık görünebileceğiniz harika gömlekler ve trikolar mevcut. Özellikle bol, önden düğmeli lohusa giyim ürünleri kategorisinden gömlekler hem ziyaretinize gelenler için estetik bir görüntüye sahip olmanızı sağlar hem de düğmeleri açarak bebeğinizi rahatça emzirebilmenize yardımcı olur. Ancak şık görüntünüz altında terleyerek rahatsız hissetmemeniz için üst giyiminizi ipek, pamuklu, keten gibi doğal ürünlerden seçmeniz gereklidir. 

Kış mevsimindeyse yün ürünler tercih edebilirsiniz. Bu tarz doğal kumaşlar cildinizin hava almasına yardımcı olurken sizi herhangi bir alerjik reaksiyondan da korur. Bu nedenle doğal kumaş tercih etmek lohusa dönemi terletmeyen kumaş seçimi konusunda oldukça önemlidir.

Alt Giyim Konusunda Lohusa Dönemi Terletmeyen Kumaş Seçimi Yapın

Doğum sonrasında karın ve kalça bölgesinde yoğun bir ödem kaldığından alt giyim konusuna özen göstermeniz gereklidir. Bu kısımların doğumdan sonra biraz inen ama tam olarak eski formuna kavuşmamış yapısına uygun pantolonlar tercih etmeniz gereklidir. Bu ürünleri de Lohusam sitesinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Bir süre sonra vücudunuz tekrar eski şekline döneceği için bu dönemde çok fazla yeni kıyafet almanız önerilmez. Bel ve basen bölgesinin değişen ölçülerine kolayca uyum sağlayacak taytlar bu dönemde en çok kullanılan ürünlerdir. Taytları da cildinizi tahriş etmeyecek kadar yumuşak ve sıkmayacak kadar esnek pamuklu gibi doğal kumaşlardan seçmelisiniz. Bu sayede hareket özgürlüğünüz kısıtlanmaz ve teniniz rahatça nefes alır. Bu nedenle alt giyim konusunda lohusa dönemi terletmeyen kumaş seçimi yapmak hayat kurtarıcıdır.

Bir önceki yazımıza https://www.lohusam.com/blog/icerik/bebek-urunleri-satin-alirken-dikkat-etmeniz-gereken-9-nokta linkinden ulaşabilirsiniz.

YENİ SEZON

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

%80'e Varan İndirimler, Sepette Sürpriz Kampanyalar lohusam.com'da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir