Genel

Lohusa İç Çamaşırı Seçimini Önemseyin

Lohusa İç Çamaşırı Seçimini Önemseyin

Hamilelik döneminde değişen vücut formu ve yaşanan duygusal dalgalanmalar sebebiyle kadınlar stresli bir süreç geçirebiliyorlar. Bu nedenle annenin hem çevresinden gördüğü ilgi hem de fiziksel olarak içinde bulunduğu durum oldukça önem taşır. Hayatına yeni dahil olan bir bebeğin varlığına alışarak sorumluluğunu üstlenmesi gerekir. Kendisine bağlı yaşayan bir bebekle sürekli ilgilenmek annenin gergin bir lohusalık dönemi geçirmesine neden olabilir. Bunun olmaması için anne, öncelikle eşi ve yakınları tarafından daima desteklendiğini bilmelidir. Gerekli durumlarda bebeğin bakımını üstlenerek annenin biraz rahatlayıp dinlenmesi sağlanmalıdır.

Psikolojik desteğin yanında annenin fiziksel olarak rahat olması da oldukça önemlidir. Bunun için annenin hamilelikten sonra tekrar eski haline dönmeye başlayan vücuduna uyum sağlayacak kıyafetler seçmesi gerekir. Bu nedenle doğru lohusa iç çamaşırı seçimi annenin psikolojik ve fiziksel olarak huzurlu olmasına yardımcı olur.

Aylarca süren bir hamileliğin ardından ödem toplayan vücut bebeğin doğması ve lohusalık döneminin başlamasıyla birlikte tekrar eski haline dönmeye başlar. Bu nedenle lohusa iç çamaşırı seçimi oldukça önemlidir. Annenin küçülen karnı ve daha da büyüyen memelerine uyum sağlayabilecek iç çamaşırları tercih edilmelidir. Vücudu sıkan lastikli külotlar yerine değişen vücut ölçülerine uyacak yumuşak pamuklu çamaşırlar seçilmelidir.

Aynı zamanda ipek, pamuklu gibi doğal kumaşlar teninizin kolayca nefes almasını sağlar ve teri emer. Lohusa sutyenlerinin de yine yumuşak ve esnek yapısıyla annenin rahat etmesini sağlaması gereklidir. Ayrıca annenin bebeğini kolaylıkla emzirebilmesi için önünde açılan cebinin olması da oldukça önemlidir. Bu şekilde lohusa anne çok fazla efor sarf etmek ve bebeği de rahatsız etmek zorunda kalmadan emzirme işlemini gerçekleştirebilir.

Lohusa İç Çamaşırı Seçimini Önemseyin

Anıl Önden Açılabilir Beyaz Emzirme Sütyeni ürünümüzü inceleyebilirsiniz.

Lohusa İç Çamaşırları Seçimi Neye Göre Yapılmalı?

Doğum yaklaşırken hastane çantasına konması gereken en önemli şeyler lohusa iç çamaşırlarıdır. Annenin doğum sonrası rahat edebilmesi için daha önceden kendisi için en doğru iç çamaşırlarını seçmesi gereklidir. Karın doğumdan sonra tekrar eski haline döner memeler sütle daha fazla şişer. Lohusa kadın bu değişimleri yaşarken üzerine giydiği kıyafetler de onu rahatsız etmemelidir. Bu nedenle sıkmayan ve vücudun yeni şekline uyum sağlayacak sütyen ve külotlar tercih edilmelidir.

Lohusa külotu karnı ve göbeği rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır ve hassas cildi tahriş etmemelidir. Hemen doğum operasyonunu takip eden lohusalık dönemi boyunca tek kullanımlık lohusa külotları kadınlara oldukça kolaylık sağlar. Bu süreçte yaşanabilecek ufak kanamalar ve vajinal akıntıların oluşması durumunda devamlı yıkamak zorunda kalmadan bir kere kullanıp atabileceğiniz külotlardır bunlar. Süt bezleriniz de devamlı çalıştığı için esnek yapıda ve göğüs kısmınızı sıkmayacak sütyenler tercih etmelisiniz. Burada lohusalık dönemini rahat geçirmeniz için doğru lohusa iç çamaşırı seçimi yapmanız konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Külot, Lohusa İç Çamaşırı Seçimi Konusunda Oldukça Önemlidir

Lohusalık dönemi doğumun ardından yaşanan kırk günlük süreçtir. Bu dönemde hem hayatınıza katılan bir bebeğe uyum sağlamak hem de vücudunuzun eski formuna dönmesine uyum sağlamak durumunda kalırsınız. Bu süreçte fiziksel olarak rahat etmek için vücudunuza en iyi şekilde uyum sağlayan külotları tercih etmelisiniz. Çünkü lohusa külotu sadece doğumdan sonra değil doğumdan önce de kullanılabilir.

Hamileliğin beşinci ya da altıncı ayından sonra karnın iyice büyümeye başlamasıyla bedeninize uyan lohusa külotlarını giymeye başlayabilirsiniz. Bu iç çamaşırı karın, göbek ve bel bölgenizin ölçülerine uyum sağlamalı ve size herhangi bir şekilde rahatsızlık vermemelidir.

Teninizi sıkmadan güvenli bir şekilde sarmalıdır. Aynı zamanda ani değişen hormonlar veya mevsim şartları nedeniyle oluşan ter ya da her türlü nemi emmeli ve cildinizin nem dengesini korumalıdır. Cildinizin sağlıklı bir şekilde nefes almasını sağlamalıdır. Lohusalık sürecinde cildiniz de oldukça hassas olacağından lohusa iç çamaşırı seçimi doğru bir şekilde yapılmalıdır. Lohusa külotunun da teninizi tahriş etmeyecek ve cildinize hava aldıracak bir yapısı olması gereklidir.

Lohusa İç Çamaşırı Seçimi Konusunda Külot Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kadınlar lohusa külotunu ruhsal ve fiziksel olarak en hassas oldukları zaman kullanırlar. Bu nedenle lohusa iç çamaşırı seçimi konusunda oldukça dikkatli davranılmalıdır. Değişen vücut formunuza uyum sağlayarak karın bölgenizi sıkmaması için lastikli olmayan ve esnek kumaşları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda cildinizin nefes alması ve sağlıklı kalması için polyester ya da naylon yerine pamuklu kumaşlara sahip iç çamaşırları almalısınız.

Lohusa İç Çamaşırı Seçimini Önemseyin

Emay Siyah Agraflı Emzirme Sütyeni ürünümüzü inceleyebilirsiniz.

Hamilelik ve lohusalık döneminde nem veya havasızlıktan ötürü idrar ya da vajinal enfeksiyonlar görülebilir. Bunun yaşanmaması için de cildinize hava aldıran, doğal, pamuklu kumaşları seçmelisiniz. Bu şekilde cildinizin nem dengesini korumuş olursunuz.

Sert, kaba, sağlıksız kumaşlara sahip lohusa külotlarından uzak durmalısınız. Çünkü bunlar cildinizin tahriş olmasına ve çeşitli alerjik reaksiyonlar yaşamanıza sebep olabilir. Çoğunlukla siyah, beyaz ya da ten rengi lohusa külotları seçmeniz önerilir. Çünkü hem renkli iç çamaşırları içinde bulunan kimyasallarla cildinize zarar verebilir hem de yüksek sıcaklıklarda yıkadığınız zaman renklerini kaybederler. Bu nedenle lohusalık döneminde de hamilelik dönemindeki gibi mümkün olduğunca doğal ve esnek yapılı külotla tercih etmelisiniz.

Lohusa İç Çamaşırı Seçimi Konusunda Tek Kullanımlık Külotlar Kolaylık Sağlar

Lohusa kadınlar doğumdan sonra kanama, vajinal akıntı gibi problemler yaşayabiliyor. Doğum sonrası süreçte lohusa kadının dinlenmesi gerektiği için sürekli çamaşır yıkanması konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Böyle durumlarda hiç uğraşmadan bir kez kullanıp atabileceğiniz tek kullanımlık lohusa külotları size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Bunları lohusalık döneminin ilk on beş yirmi gününde kullanabilirsiniz. Tek kullanımlık lohusa külotları normal külotlardan daha ince ve esnektir, vücudu müthiş bir şekilde kavrar. Kolaylıkla giyebilir ve çıkarıp atabilirsiniz.

Normal külotları sağlıklı olması açısından yüksek sıcaklarda yıkamanız gerekir ancak tek kullanımlık külotlar için böyle uğraşlara girmeniz gerekmez. Aynı zamanda tek kullanımlık lohusa külotlarının antibakteriyel özelliğiyle çeşitli enfeksiyonlardan da korunmuş olursunuz. Bu çamaşırlar sayesinde kanama ya da vajinal akıntı yaşadığınızda bunun giysinize bulaşma endişesini taşımazsınız. Bu sayede rahat ve özgür bir şekilde bebeğinizle ilgilenebilirsiniz. Lohusa döneminde annenin rahatlığı bebeğin de rahatlığı anlamına geldiğinden lohusa iç çamaşırı seçimi oldukça önemlidir.

Sütyen, Lohusa İç Çamaşırı Seçimi Konusunda Büyük Önem Taşır

Hamilelik boyunca büyüyen memeler doğumdan sonra süt bezlerinin fazla çalışmasıyla daha da büyür ve hassaslaşır. Bu nedenle lohusa iç çamaşırı seçimi oldukça önemlidir. Lohusa sutyeni hassaslaşan teninizle direkt temas eder ve bütün gün üzerinizde kalır. Gün boyunca rahat etmek ve bebeğinizin bakımıyla da mutlu bir şekilde ilgilenebilmek için vücudunuza uygun bir lohusa sutyeni seçmelisiniz.

Göğsünüze ne büyük ne de küçük gelen tam olarak bedeninize uyan bir lohusa sütyeni almalısınız. Aynı zamanda esnek ve yumuşak yapıda bir sutyen alarak memelerinizin büyümesi veya küçülmesi durumunda rahatsızlık hissetmek zorunda kalmazsınız.

Pamuklu gibi doğal kumaşları tercih ederek cildinizin nefes almasını ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Lohusalık sürecinde hassaslaşan cildinizi tahriş edecek sert ve sağlıksız kumaşlardan uzak durmalısınız. Lohusa sütyeninin kupları kadar alt kısmı da önemlidir. Lohusam.com hamile ve lohusa giyim sitesi üzerinden kaliteli ve yumuşak dokulu ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Göğüs kafesinizi sıkmayacak ve cildinize zarar vermeyecek modeller tercih etmelisiniz. Ayrıca bebeğinizi kolayca emzirebilmek için önde açılan cepleri olan lohusa sutyenlerini seçebilirsiniz. Bu şekilde sutyeninizi çıkarmak zorunda kalmadan sadece ön kısmını açarak bebeğinizi rahatlıkla emzirebilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.lohusam.com/blog/icerik/bebegin-usudugu-nasil-anlasilir linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir