Genel

LOHUSA SEPETİ NASIL YAPILIR? EN GÜZEL LOHUSA SEPETLERİ VE MALZEMELERİ

Lohusa Sepeti̇ Nasil Yapilir? En Güzel Lohusa Sepetleri̇ Ve Malzemeleri̇

Lohusa sepeti, doğum yapmaya hazırlık içinde olan annelerin içerisinde birtakım ihtiyaçların yer aldığı sepettir. Lohusa pijama takımı, lohusa gecelik, lohusa sabahlık, lohusa tacı, bebek takımları vs. her biri doğumdan sonra ihtiyaç duyulan malzemelerdir. Daha önce de belirttiğimiz gibi lohusa sepeti veya lohusa çantanızı doğumdan en az 3 ay önce hazırlamanız, yaklaşan doğum gününde stres ve panikleme nedeniyle aksaklıkların önüne geçmeniz açısından en doğrusu olacaktır.

Doğum yapmaya gün sayan annelerin lohusa sepeti hazırlarken dikkat etmeleri gereken bazı ayrıntılar var. Bunları sizlere “Lohusa sepeti nasıl yapılır?” başlığı ile “en güzel lohusa sepeti modelleri” alt başlığı ile anlatmaya çalışacağız. Faydalı olması ümidi ile iyi okumalar…

LOHUSA SEPETİ NASIL YAPILIR?

Hamileliğin 8. Haftasından itibaren lohusa sepeti hazırlanmaya başlar. Anne ve bebeğin ihtiyaçlarının yer aldığı bu sepetin aynı zamanda görsel açıdan şık olması için farklı sepet modelleri kullanılır.

Lohusa sepeti hazırlanırken, bebeğin cinsiyetine göre renk tercihi yapılır. Tabi unisex olan renkler her iki cinsiyet için kullanılabilir ama burada önemli olan tasarımının güzel olması ve kullanışlı olmasıdır. Lohusa döneminden sonra hatıra olarak sağlamak isterseniz kullanacağınız malzemelerin de saklanmaya ve süs eşyası olarak kullanılmaya uygun olması gerekir. Mesela hasır sepet ve tül ile süslemeniz bu işi ideal kılacaktır. Kız bebek bekliyorsanız pembe tül, erkek bebek bekliyorsanız mavi tonlarında bir tül ile lohusa sepetini süslemek bilinen ve çokça kullanılan tercihler lakin siz yaşam tarzınıza göre ve maddi durumunuza göre daha renkli ve çeşitli lohusa sepetleri hazırlayabilirsiniz.

Lohusa sepeti hazırlamak kolay. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli husus, sepetinizde olmazsa olmaz sayılan lohusa pijama, lohusa gecelik, lohusa sabahlık, lohusa terliğii ve tacı ve bebek kıyafetleri ile lohusa şerbeti de sepetiniz içinde yer almalıdır. Son zamanlarda daha fazla tercih edilen 3’lü lohusa pijama takımı, hastanede ve hastane sonrası işinizi daha da kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Lohusa sepetinin hazırlanması konusunda fikir verdikten sonra dilerseniz şimdi de en güzel lohusa sepeti modelleri hakkında bilgi vermeye çalışalım.

LOHUSA SEPETİNDE MUTLAKA OLMASI GEREKEN MALZEMELER

  • Lohusa pijama ve lohusa gecelik,
  • Lohusa terliği ve lohusa tacı,
  • Lohusa korsesi,
  • Emzirme sutyeni ve atleti

LOHUSA PİJAMA VE LOHUSA GECELİK

Hastanede doğum yapan kadınların yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri de rahat hareket edecekleri bir kıyafeti yanında getirmeyi unutmalarıdır. Lohusa sepeti hazırlarken içerisine mutlaka eklemeniz gereken önemli iki parça vardır. Bunlardan biri lohusa pijama diğeri ise lohusa gecelik. Lohusa pijama takımı, gün içinde hastanede ihtiyacınızı giderirken, yürürken veya yatağınıza uzanırken daha rahat etmenize yardımcı olacaktır.

Lohusa gecelik ise gece vakti daha rahat uyku çekmenizdir. Lohusa gecelik takımı seçerken önden düğmeli model seçmeniz bebeğinizi emzirirken daha rahat hareket etmenize yardımcı olacaktır. Tabi kumaşı ve diğer detayları konusunda özgür davranabilirsiniz zira çok sayıda model bulunmaktadır.

LOHUSA PİJAMA SATIN AL   LOHUSA GECELİK SATIN AL

LOHUSA TERLİĞİ VE LOHUSA TACI

Hastane dönemi, doğum için bir hayli zordur. Hamileliğin verdiği sıkıntı, doğum sancıları ve doğum sonrası yaşanacak birtakım problemler, her kadın için kaçınılmazdır. Lohusa sepetinde mutlaka olması gereken malzemeler konusunda tam teşekkül hazırlık yaparsanız en azından sıkıntıları daha aza indirgeyebilirsiniz. Hastanede ve sonrasında en çok ihtiyacınız olacak şeylerden biri terliktir. Tabi bunu özel olarak tasarlanan lohusa terliği modellerinden seçmeniz daha isabetli olacaktır.

Ve tabi ki bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren kraliçe olmayı hak etmişsiniz demektir. Kraliçeliğiniz taçlandırmak için ise lohusa tacı kullanmanız gerekir. Özellikle yeni sezonda sunulan onlarca model arasından birini beğenmeniz, layık olduğunuz makamı çok daha güzel bir şekilde gösterecektir.
LOHUSA TACI SATIN AL LOHUSA TERLİK SATIN AL

LOHUSA KORSESİ

Doğum yapan kadınların hemen hemen hepsinde kilo alma sorunu başlar. Tabi bu durum, hamilelik döneminin başlangıcından itibaren kendini göstermeye başlar. Annenin besleme alışkanlığının değişmesi, rahminin büyümesi gibi birtakım olaylar, annenin kilo almasına neden olur. Doğumdan bir süre sonra fazla kilolar gider ve eski hale geri dönülür. Fakat bu süreci daha kısaltmak isteyenler, lohusa korsesi kullanırlar. Karın bölgesinin daha kısa sürede toparlanmasına yardımcı olan korse, aynı zamanda kış aylarında doğum yapan annelerin üşümesini de engellemeye yardımcı olur.
LOHUSA KORSESİ SATIN AL

EMZİRME SUTYENİ VE EMZİRME ATLETİ

Hastanede veya sonrasında 2 yıl kadar devam eden bebek emzirmesi, sanıldığı kadar kolay bir iş yoktur. “Anneler süper kahraman mı?” yazımızda, annelerin bebeklerini emzirirken nasıl da şekilden şekle girdiklerinden bahsetmiştik. İşte bu tip durumları hafifletmek için emzirme sutyeni kullanmanız en doğrusu olacaktır. Özel olarak tasarlanan sutyen, önden kolay açılır özelliğine sahiptir ve bu sayede anne, bebeğini emzirirken zorlanmaz.

Emzirme sutyeni yerine daha farklı bir şey kullanmak isteyen anneler için önerilebilecek bir diğer yardımcı parça ise emzirme atleti olabilir. Özellikle doğum sonrası lohusalık döneminde daha rahat hareket etmek için atlet kullanmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır.
LOHUSA SÜTYENİ SATIN AL LOHUSA ATLETİ SATIN AL

EN GÜZEL 5 LOHUSA SEPETİ MODELİ

  1. Mickey Mouse Lohusa Sepeti
  2. Kafes lohusa sepeti modelleri
  3. Bebek figürlü lohusa sepeti modelleri
  4. Puset tasarımlı lohusa sepeti modelleri
  5. Hediyelik eşyalar için lohusa sepeti

MİCKEY MOUSE LOHUSA SEPETİ

En güzel lohusa sepeti modelleri arasında yer alan Mickey Mouse lohusa sepeti, çizgi film kahramanı Mickey Mouse ile tasarlanarak hazırlanmış bir modeldir. Özellikle de kız çocuğu bekleyenler için önerilebilecek sepeti hazırlarken lohusa pijama takımı ve bebek kıyafetlerini de çizgifilm kahramanının figürlerinin bulunduğu kıyafetleri seçmeniz durumunda takımı tam anlamıyla tamamlamış olacaksınız.

KAFES LOHUSA SEPETİ MODELLERİ

Kafesler, çoğu zaman süs eşyası ve obje olarak kullanılırlar. Sadece kuş beslemek için kullanılmayan bu malzemeler, bazen en güzel anlarımızda da bize yardımcı olurlar. Her annenin mutlaka kendine göre tasarlayıp hazırlamak istediği bir lohusa sepeti modeli vardır. Fakat bence biraz alışagelmiş modellerin dışına çıkarak kafes tasarımlı bir sepet hazırlamanız ve içindeki eşyaları da uygun tasarımlara sahip modellerden seçmeniz isabetli olacaktır. Çizgi film kahramanları ile tasarlanan lohusa gecelik, lohusa sabahlık ve bebek kıyafetleri, sepetin tamamlayıcı parçaları olacaktır.

BEBEK FİGÜRLÜ LOHUSA SEPETİ

Lohusa sepeti her zaman janjanlı olmak zorundadır diye bir kaide yoktur. Bazı anneleri abartıya kaçmadan daha sade bir şekilde lohusa sepeti hazırlamak isterler. Bu şekilde düşünen anneler için de son derece güzel modeller vardır. Bunlardan biri olan bebek figürlü lohusa sepeti, kız ve erkek çocuklarına özel renk ve tasarımlarıyla tercih edebileceğiniz hoş bir model olacaktır.

PUSET TASARIMLI LOHUSA SEPETİ

Puset, bebeğiniz doğduktan itibaren kullanmaya başlayacağınız hatta yanınızdan ayıramayacağınız bir araç olacaktır. Bu araca bir ön hazırlık yapmak ister misiniz? Lohusa sepeti hazırlarken değerlendirebileceğiniz puset tasarımlı lohusa sepeti, gayet hoş modellerden biridir. Tabi bu sepet modelini hazırlarken farklı bölümlerine farklı işlemeler ekleyerek daha hoş bir hale getirebilirsiniz.

HEDİYELİKLER İÇİN LOHUSA SEPETİ

Lohusa sepeti, sadece anne ve bebeğin ihtiyaçlarını içerisinde bulunduran sepet olarak kullanılmaz. Aynı zamanda bebek görmesine gelen misafirlere sunulan magnet veya diğer hediyelerin servis edilmesinde de kullanılır. Bunun için tercih edebileceğiniz, tepsi şeklinde lohusa sepeti veya etrafı daha açık olan tasarımları tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan görselliğin güzel olmasıdır.

DOĞUMA HAZIRLANIRKEN BİLİNMESİ GEREKEN ÖNEMLİ KONULAR

Bebeğinizin doğmasına az bir zaman kala tatlı bir telaş sizi sarmaya başlayacaktır. Tabi heyecanın doruğa ulaştığı bu zamanları doğru şekilde kullandığınızda eksikleriniz kalmayacaktır. Mesela doğum çantası hazırlığı için en az 2 -3 ay öncesinden hazırlıklarınızı yapmanız önemli oranda yaşanabilecek streslerden dolayı unutulmaması gereken eşyaları hazır tutmanıza yarayacaktır. Tabi bunları yaparken lazım olabilecek eşyalar için fiyat araştırması yapmanız da lehinize olacak. Lohusa pijama fiyatları, bebek kıyafeti fiyatları, lohusa tacı fiyatları gibi lazım olacak tüm eşyalar için önceden fiyat araştırması yapmanız, işi daha ekonomik şekilde halletmenizi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir