Genel

Lohusa Ziyareti Hediyeleri: Neler Alınır?

Lohusa Ziyareti Hediyeleri: Neler Alınır?

Lohusa ziyareti hediyeleri, yeni annenin ihtiyaçları ve isteklerine dayanarak, özenle seçilmiş ve onu düşündüğünüzü belli eden bir hediye olmalıdır. Lohusa dönemine gittiğinizde, çat diye değil, önceden haber vererek gitmelisiniz. Bebeğinizi görmeye giderken atıştırmalık beklemek yerine siz bir ikram getirirseniz bu incelik asla unutulmayacaktır. Annenin eksikliklerini önceden bilmek, aldığınız yeni bebek hediyesinin ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyorsanız çok önemli ve değerli bir inceliktir.

Lohusa Ziyareti Hediyeleri Sonrası Misafirlikte Yapılacaklar

Doğum sonrası dönem, yeni annenin fiziksel ve zihinsel değişikliklere uğradığı ve yeni hayatına uyum sağlamaya çalıştığı dönemdir. Elbette bu hassas zamanlarda ve bu kadar hassas zamanlarda onları ziyaret edenlerin dikkat etmesi gereken bazı detaylar vardır. Yıllardır değişmeyen, yazılmasa bile herkes tarafından öngörülen lohusalık ziyareti ve değişiklik öneremeyecek lohusa ziyareti kuralları aşağıdaki gibidir;

  •   Uzun zaman oturmamak.

Radikal ziyaretler için sabit kural, lohusa ziyareti uzun süre uzatmamaktır. Taze annemiz zaten yorgun ve kafası karışmış durumda. Onu bebeğiyle bırakmak daha iyi olacaktır.

  •   Ziyaret ederken yiyecek getirin.

Yukarıda bahsedildiği gibi, lohusa yorgun bir kadın demektir, yiyecek yoktur … Misafirliğe giderken, en sevdiği yemeği götürmeniz onu çok mutlu edecektir. Hatta biraz fazla getirirseniz anneyi ertesi gün yemek yapma zahmetinden kurtarabilirsiniz.

Lohusa Ziyareti Hediyeleri Öncesi Misafirlikte Yapılacaklar

  •   Misafir, anneye hizmet etmeli.

Lohusa kadın ziyareti sırasında hizmet beklemeniz değil, hizmet vermeniz lohusa ziyareti altın kuralları arasındadır. Annenin rahatı için kalçasına bir yastık koyun, gerektiğinde bacaklarını kaldırın ve yemeğini önüne getirin. Kısacası, doğum sonrası ziyaretler misafirlerden çok ev sahiplerini rahat ettirmek içindir.

  •   Bebeği çok fazla öpmeyin.

Doğum sonrası ziyarette bebek çok hassastır çünkü dünyayla yeni tanışmıştır. Bu nedenle lohusa ziyareti sırasında bebeğinizle çok fazla temas kurulmaması gerekmektedir. Elbette, ne kadar yakın olursanız olun, bebeğe bir süre çok dokunmamanız gerekmektedir.

  •   Bebeğe değil, anneye bir hediye!

Doğum sonrası ziyarette Bebeğin ihtiyaçları zaten tamamlanmıştır. Lohusa ziyaretine giderken ne alınır sorusunda anneler ve babalar bebekleri için istedikleri her şeyi çoktan satın almışlardır. Bunun yerine bazı değişiklikler yapıp anneye lohusa ziyareti hediyeleri almak güzel olmaz mı? Bunu düşünmeniz annenin biraz neşelenmesini sağlar.

Lohusa Ziyareti Hediyeleri En İyi Hediyeler

Bu dönemde yeni annemiz yorulur ve uyuyamaz … Bebeğin doğum yaptıktan sonra evine ve dış ortama uyum sağlaması zaman alır. Muhtemelen bebeği ziyaret eden çok sayıda misafir vardır, bu yüzden lütfen mümkün olduğunca kısa tutun ve gerekirse aileye yardım edin.

Bebek Yenidoğan Sepeti

Yenidoğan sepeti, yeni doğum yapmış anne için alabileceğiniz en mantıklı ve gerekli lohusa ziyareti hediyeleri arasından biridir. Çünkü bu sepette herşey var! Birincisi, bebeklerin pişik olma riski yüksektir, bu nedenle uygun banyo gelişimi görüldüğünde hassas cilde uygun bebek bezi kremleri, bebek şampuanları, bebek losyonları ve bebek yağları satın almanız gerekecektir. Sepette hepsi bulunmaktadır. Dilerseniz en sık kullanılan burun açma cihazlarından birini de satın alabilirsiniz.

Lohusa Ziyareti Hediyeleri Süt Yapımı Sepeti

Bu sefer annenizi şımartmak için bir sepet hazırlıyoruz, yeni doğan bebeğiniz için değil! Yeni doğan annemiz bu dönemde oldukça yorgun ve onu uykusuz geceler bekliyor. Bu süreçte en önemli detaylardan biri anne sütünün bebeğiniz için yeterli olabileceğidir.

Süt ürünleri sepetleri kesinlikle tüm aileyi mutlu eder. Elbette dolaylı olarak bebekleri de! Peki bu sepete ne tür yiyecekler koyabilirsiniz? Mevsimine bağlı olarak tahin helvası, kuru incir, kuru üzüm, yulaf ezmesi, armut, hurma ve dut gibi kuru meyveleri de ekleyebilirsiniz. Bu besinler anneye enerji vermeye ve bebek için gerekli olan süt miktarını artırmaya yardımcı olur.

Süt Sağım Pompası

Anne sütü, bebekler için ilk ve en önemli besindir. Bu süre zarfında yeni anneler için bir sağım pompası da gereklidir. Bu aşamada gözden kaçırılmaması gereken bir detay ise pompa almadan önce anneye danışmaktır. Pek çok tip sağım pompası vardır. Elbette, en iyisini seçmek ve lohusa ziyareti hediyeleri faydalı hale getirmek için annenizle görüşmeniz gerekir.

Anne için Lohusa Kıyafetleri

Yeni anne için hangi lohusa ziyareti hediyeleri tercih edilmesi gerektiğini merak ediyorsanız, size verebileceğimiz en hızlı cevaplardan biri lohusa kıyafetleri! Bu dönemde tabii ki annenin vücudu değişir ve gün boyu bebeğine bakar, bu yüzden rahat olması gerekir. Lohusa pijama, lohusa gecelik gibi lohusa giyim ürünleri satın alırken akılda tutulması gereken önemli bir nokta, emzirmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış olmalarıdır. Elbette annenizin bedenini de bilmeniz gerekir.

Lohusa Ziyareti Hediyeleri Ev Yapımı Atıştırmalık

Yeni anneniz için lohusa ziyareti hediyeleri almak yerine, kendi evinizde özenle hazırlayabilirsiniz! Bildiğiniz gibi bebeğin ziyareti için yeni doğan annenin evine pek çok insan gelecek. Bu durumda anne yorgun ve sağlığına kavuşma sürecinde, bu yüzden tüm enerjisini bebeğe ayırması gerekiyor Şerbet yaptıktan sonra, geri dönenlere ikram edebileceğiniz ev yapımı bir ikram hazırlayabilirsiniz. Bu, işleri kolaylaştıran bir fikirdir. Ekonomik olarak bile!

Bebek Bakımı Kitabı

Doğum yapan anne ilk bebeğini doğurduysa, biraz meşgul olabilir. Ailenin yeni ve küçük üyesine o kadar duyarlı hale gelir ki, ağladığında ve ona nasıl davranılacağını bilemeyebilir.

Bu gibi durumlarda ona yol göstermesi için alanında uzmanlar tarafından yazılmış kaliteli bilgiler içeren bir bebek bakım kitabı verebilirsiniz. Ebeveynler bu lohusa ziyareti hediyeleri ile boş zamanlarında bu kitaba bakarak yeni doğan bebeklerine nasıl bakacaklarını kolayca öğrenebilirler.

Lohusa Ziyareti Hediyeleri Bebek Yeni Doğan Kıyafetleri

Yeni bir anne için hediye önerisi arıyorsanız, size başka bir faydalı fikir vereceğiz! Yeni doğan bebek kıyafetleri bu süreçte telafisi mümkün olmayan lohusa ziyareti hediyeleri arasındadır. Her zaman giyime ihtiyaç olacak çünkü bebek hızla büyüme sürecindedir. Annenizin doğurduğu mevsime göre kalın kışlık giysiler ve hafif yazlık giysiler arasından seçim yapabilirsiniz.

Dilerseniz sonraki ay kullanabileceğiniz kıyafetleri satın alabilirsiniz. Yeni doğan kıyafetleri kategorisinde ihtiyaçlarınıza uygun farklı tipler bulabilirsiniz. Çevrimiçi bebek mağazasına dışarı çıkmanıza gerek kalmadan erişebilirsiniz. Örneğin içerisinde tam set bebek kıyafetleri bulunan bebek mevlüt takımı hediyesi düşünebilirsiniz. 

Kıyafetlere ek olarak tatlı bir bebek battaniyesi seçimi yapabilirsiniz. Battaniye seçimi yaparken isme özel bebek battaniyesi oldukça tatlı bir hediye olacaktır. Pembe, mavi, mor..dilediğiniz renkte seçim yapabilirsiniz.

Lohusa Ziyareti Hediyeleri Bebek Bakım Çantası

Bebek bakım çantaları bu dönemde annelerin elleri gibidir. Bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için bol cepli işlevsel bir bebek bakım çantası taşıması kolaydır ve gerçekten hayat kurtaran lohusa ziyareti hediyeleri arasındadır.

Üstelik bu hediye kaliteli malzemelerden ve hassas bebek dostu kumaşlardan yapılmışsa çok daha caziptir! Anne sütü, sıcak su ve mama gibi sıcak tutulması gereken yiyecekler, termal hazneli bebek bakım çantalarında saklanabilir. Su geçirmez kumaştan üretilmiş bebek bakım çantası da tercih edebilirsiniz. Bebek bakım çantası birçok çeşidiyle Lohusam’ da.. 

Alınacak hediyeleri ve lohusa ziyaret rehberi kurallarıyla yukarıda açıkladık.

Bir önceki yazımıza https://www.lohusam.com/blog/icerik/dis-bugdayi-partisi-hazirlik linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir