HAMİLE GİYİM NASIL OLMALIDIR MODA VE MODELLERİ

Anne adayları hamile olduklarını öğrendikten kısa bir süre sonra giysi dolaplarında yeni bir dönem açmak durumunda kalıyorlar. Bu dönemde kıyafet seçimi yaparken unutulmaması gereken şey karnımızda minik bir bebeğin büyümekte olduğu. Bu yüzden kaçınılması gereken en önemli şey bebeğimizi sıkarak, sağlığını ve gelişimini tehdit edecek fazla dar giysilerden kaçınmanız gerekiyor.

Okumaya devam et

HAMİLELİKTE VİTAMİN KULLANIMI

Hamilelikte vitamin ve mineral alımı önemlidir. Hamilelikte vitamin eksikliği bazı sorunlara yol açabilir. A, d, e, k vitaminleri yağda eriyen vitaminlerdir ve fazlası vücutta depo edilir. B ve c vitamini ise suda eriyen vitaminlerdir ve fazla alındığında idrar yoluyla vücuttan atılır. Bu yüzden b ve c vitaminini bir anda vücuda almanın  anlamlı olmaz. Her gün yeteri miktarda alınmalıdır.

Okumaya devam et

HAMİLELİK SÜRECİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz zaman, bu süreci hem mutlu hem sağlıklı tamamlamanız açısından dikkat etmeniz gereken konular var. İlk yapmanız gereken bir hastane ve doktor belirlemek. Bu süreçte sizi doğru yönlendirecek ve doğuma hazırlayacak. Sizin üzerinize düşen görevde bu süreçte hem kendi sağlığınıza hem bebeğinizin sağlığına dikkat etmeniz.

Okumaya devam et