Genel

BEBEĞİNİZ İÇİN OLMAZSA OLMAZ 10 ÜRÜN

Bebeği̇ni̇z İçi̇n Olmazsa Olmaz 10 Ürün

Hamilelik döneminin yorucu ve stresli günleri geride kaldı. Lohusa pijama giymenize artık gerek yok, bundan sonra kendinizden eksilteceklerinizi bebeğiniz için tamlamayacaksınız.

Bugün anne olan ile bugün anneliğinin birinci yılını kutlayan anne de bazı sorumlulukların altına girer ve bu sorumlulukların en büyük bölümünü bebeğiniz için yapacağınız alışverişler kapsar.

Bebeğinizin her şeye ihtiyacı vardır elbette. Bebek kıyafetlerine, biberona, bebek oyuncaklarına vs. ama bazı eşyalar veya ihtiyaçlar vardır ki bunlar, bebeğiniz için olmazsa olmaz olarak kabul edebileceğiniz ürünlerdir. 1 yaşında 3 yaşına kadar bebeğinizin mutlaka ihtiyaç duyacağı bu ürünler hakkında sizlere bilgi vereceğiz bu yazımızda. Marka seçimi, fiyatı ve diğer detayları sizi ilgilendirir…

BEBEĞİNİZİ SAĞLIKLI VE HUZURLU YETİŞTİREBİLMEK İÇİN OLMAZSA OLMAZ 10 ÜRÜN

  • Bebek bezi,
  • Bebek maması,
  • Bebek bakım ürünleri,
  • Bebek kıyafetleri,
  • Biberon,
  • Dişlik,
  • Mama sandalyesi,
  • Beşik,
  • Bebek oyuncakları,
  • Bebek eğitim setleri.

BEBEK BEZİ

Bebek bezi, elbette her bebeğin en temel ihtiyaçlarından biridir ve ihtiyaçların en başında gelir. Bebek bezi, marka bakımından bir hayli geniştir ve her keseye uygun bebek bezi bulmak mümkündür. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, bez tercihinde bulunurken bebeğinizin rahatsız olmayacağı bezleri seçmek olacak.

Bebeğinizin hangi bezden rahatsız olduğunu, hangi bezin pişik yaptığını öğrenmeniz biraz zamanınızı alacaktır. Deneme yanılma yoluyla bunu öğreneceksiniz zamanla.

BEBEK MAMASI

Bebek maması, aslında her bebek için gerekli olmasa da 6. Aydan sonra bebeklere organik bebek maması vermek sağlıklı gelişmesi için önemlidir. Ek gıdayla birlikte mama vermeniz, bebeğinizin gelişimini önemli oranda etkileyecektir.

Piyasada çok fazlasıyla bebek maması markası bulunmaktadır ama seçiminizi yaparken daha çok sağlıklı ve bilinen markalardan yana tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİ

Bebek bakım ürünleri, bebeğiniz çocukluk dönemine gelene kadar ihtiyacınız olacak en önemli ürünlerdir. Pudra, bebek yağı, vazelin ve ıslak mendil bu ihtiyaçların en başında gelen ürünlerdir.

Her markanın kendine özel olarak ürettiği bebek bakım ürünleri, piyasada bulabileceğiniz ürünlerdir. Ancak bunların hangilerinin iyi olduğuna karar vermek için biraz daha deneyime ihtiyacınız olacak.

BEBEK KIYAFETLERİ

Bebek kıyafetleri, doğuma giderken doğum çantasında olması gerekenler arasında da yer alır. Zıbın, bebek pantolonları, bebek tişörtleri… vs.

Bebek kıyafeti seçerken en çok dikkat edilmesi gereken konu, her zaman 1 ay daha büyük beden almak olsun. Çünkü bebeklik dönemi hızlı geliştiği için bugün aldığınız bir kıyafet, önümüzdeki ay bebeğinize olmayacaktır.

BİBERON VE EMZİK

Emzik ve biberon her annenin tercih etmediği ürün olsa da bir anlamda rahatlık sağlayan ürünlerin başında gelir. Bebeğinizi dışarıya çıkartırken rahat hareket etmek için emzik ve biberon kullanmanız daha iyi olacaktır.

Biberon da emzik de seçilirken dikkatli olunmayı gerektiren ürünlerdir. Ayına göre emzik seçmek ve biberonu da doğru zamanda kullanmak, bebeğinizin gelişimi açısından da önemlidir.

DİŞLİK

Bazı bebekler, 3. Aydan sonra diş çıkartmaya başlarlar. Ama genel olarak 6-7. Aylardan itibaren bebekler diş çıkartmaya başlarlar. Bu dönemler, her bebek için olmasa da genellikle bebeklerin en çok huysuzluk yaptıkları dönemdir. Dişlerinin kaşınması ve ateşlenmeleri en çok yakınılan problemlerden biridir ve bunun için de dişlik kullanılması önerilir.

Dişlik seçiminde bulunurken dikkat etmeniz gereken en önemli detay, içinde su olmayan ürünleri tercih etmek olsun. İçinde su olan bebek dişlikleri, bebeğinizin dişlerinin iyice çıkmaya başladığı dönemlerde yırtılmasına neden olur bu da bebeğinizi rahatsız eder.

MAMA SANDALYESİ

Bebeğinize 6. Aydan itibaren ek gıda vermeye başlayın tabi bunu yaparken anne sütünü vermeyi de ihmal etmeyin. Bebeğinize ek gıda verirken en çok ihtiyaç duyacağınız ürünlerden biri mama sandalyesi olacaktır.

Mama sandalyesi seçiminde bulunurken bebeğinizin cinsiyetine göre renk tercihi yapabilir, bebeğinizin seveceği bir model tercih edebilirsiniz.

BEŞİK

Bebek beşiği, bebek doğmadan önce alınması gereken ürünlerden biridir. Bebeğiniz henüz çok küçükken sizinle birlikte veya ayrı bir odada uyuyamaz. Bu nedenle sevimli varlığınız için beşik edinmeniz gerekir.

Beşik markaları, her sezon farklı özelliklere ve tasarımlara sahip ürünler üretirler. Seçim yaparken kalitesine dikkat etmeniz kadar önemli olan bir diğer detay da yatağınızın yanına koyarken bebeğinize kolay ulaşabileceğiniz bir model olmasına dikkat etmek olacaktır.

BEBEK OYUNCAKLARI

Bebeğiniz 7-8. Aylara geldiğinde artık elleriyle bir şeyler tutmak isteyecektir yani oyun oynamak ister. Bu dönemde ona uygun oyuncaklar edinmeniz en doğrusudur. Pelüş oyuncaklar hem bebeğinize zarar vermez hem de bebeğiniz rahatlıkla kavrayabilir.

Bebeğiniz için oyuncak seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri, oyuncağın bebeğinizin yaşına uygun olmasıdır. Buna dikkat etmeniz en doğru seçimi yapmanızı sağlayacaktır.

BEBEK EĞİTİM SETLERİ

1 yaşını doldurmuş bebekler için artık eğitim verme zamanı gelir. Aslında daha öncesinden de bebeklere eğitim verilebilir ama bebek eğitim setlerinin kullanılacağı dönem genellikle 1 yaşından sonradır.

Piyasada bebeğinizin eğitimine katkı sağlayacak çok sayıda bebek eğitim seti bulabilirsiniz. Ama bunları seçerken pedagogların önerdiği eğitim setleri olmasına özen göstermenizi öneririz.

Bebeğiniz için her ne alırsanız alın, mutlaka yaşına, cinsiyetine ve onun doğasına uygun ürünler olmasına özen göstermelisiniz. Bazı ürünleri bazı bebekler tercih etmezler. Bu, oyuncakta, bebek bezinde, biberonda veya emzikte olabilir. Tüm bunları zaman içinde öğrenecek ve bebeğinizin hangi ürünlere daha yakın olduğunu anlamaya başlayacaksınız. Bu zamana kadar sabırlı olmanızı ve bebeğiniz ile olan ilişkinizde dikkatli olmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir