Genel

Modern Lohusa Terlik Modası

Modern Lohusa Terlik Modası

Lohusa terlik, hamilelik süresince ya da lohusalık döneminde ayakları sıcak tutmak için birbirinden farklı modelleriyle anne adayları için üretilen konfor ve rahatlık sağlayan ürünlerdir. Birçok farklı tasarımıyla dizayn edilen bu terlikler kalın taban özellikleriyle de ayak sağlığını korumaya yardımcı olmaktadır.

Her ayak numarasına uygun olarak üretilen lohusa terlikleri farklı modelleriyle kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Sağlık açısından da kullanımı tavsiye edilen lohusa terlikler, evin içerisinde rahatlıkla hareket edilmesini sağlarken aynı zamanda da hastalıklara karşı da annenin korunmasını sağlamaktadır. Ayak sağlığına dikkat etmek her zaman için son derece önemlidir. Ancak hem hamilelik hem de lohusalık dönemlerinde çok daha fazla özen gösterilmesi gerekmektedir. Bebek bakımının sağlıklı olabilmesi için annenin kendine özen göstermesi ve kendi sağlığını da öncelikle düşünmesi gerekmektedir.

Lohusa terlik kullanımı hastaneler için de son derece uygundur. Annenin rahat bir şekilde adım atmasına yardımcı olmaktadır. Ayakları koruyucu yapısı sayesinde daha az yorgunluk çekmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda da görsel açıdan güzel ve hoş bir estetik görünüm sunmaktadırlar. Bu özellikleri ile birçok annenin vazgeçilmez ürün tercihleri arasında yerini almıştır. 

Lohusa Terlik Özellikleri 

Lohusa terlik, hamilelik sonrası lohusa döneminde birçok anne tarafından tercih edilmektedir. Oldukça hassas geçirilen lohusalık dönemini sağlıklı bir şekilde atlatabilmeleri adına anneleri koruma konusunda oldukça büyük bir öneme sahiptir. 

Havlu kumaş yapısı, yumuşak dolgu özellikleri ile konfor sağlayan lohusa terlikler beyaz, pembe, ekru gibi genellikle pastel tonlarda üretilmektedir. Pijama takımları ve de sabahlıklar ile rahatlıkla kombin edilerek ayak sağlığına ve sıcaklığa özen gösteren birçok şık ürün modelleri bulunmaktadır. 

Sıcak tutma özelliğine sahip, ayakları sıkmayan ve de terlemeye neden olmayan özelliklere sahip modellerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Hem sağlık hem de konfor açısından dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Kalın tabanlı ve de pamuklu yapıları sayesinde de ayak sağlığını koruyan ürünler olarak görselliğe de önem veren birçok modeli kategorilerinde barındırmaktadır. Anne adayları, anneler ya da hediye almak isteyenler için lohusa terliği seçilirken rahat ve de konforlu olmasına özen gösterilmelidir. Birçok markanın anne adayları ve de anneler için tasarlamış olduğu birbirinden farklı modeller arasında seçim yapılarak kullanılması ya da hediye edilmesi hem anneleri mutlu edecek hem de sağlıklarını korumalarını sağlayacaktır.

Lohusa Giyimin Olmazsa Olmazı Lohusa Terlik 

Lohusa aksesuarları; özellikle lohusa terlik, anne bebek seti, lohusa taçları annelerin tercih ettiği ürünler arasında başı çekmektedir. Günümüzde birbirinden farklı birçok tasarımı bulunan lohusa terlik modelleri, swarovski taşlı işlemeli, şifon, saten tüller ile işlenip süslenen modelleri, incili ya da nakışlı modelleri ile birlikte tüylü lohusa terlikler de fazlasıyla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Fiyonklu, çiçekli, kurdeleli havlu model terlik çeşitleri de beğenilerek kullanılan modeller arasındadır. Her tarza uygun ürün modelleri ile her zevke hitap eden tasarımlara sahiplerdir.

Birbirinden farklı birçok renk seçeneği de mevcut olan lohusa terlikler, ayak tabanına konfor katan özel yastık sistemleri ile günün her zaman diliminde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hem hastanede hem de evlerde kullanılabilir özellikleriyle annelere kolaylık sağlarken aynı zamanda estetik görünümleri ile de şıklık kazandırmaktadır. 

Kimi modeller kişiye özel olarak da tasarlanabilmektedirler. Özel tasarım ürünlerde de iç dolguları sayesinde rahat bir şekilde adım atılmasını sağlarken gün içinde yorgunluk hissetmeden hareket edilmesini mümkün kılmaktadır. 

Geniş ürün yelpazesi sayesinde birçok farklı model ve renkte lohusa terlik çeşitlerine ulaşılabilmektedir. Ayak numarası ölçüsüne uygun olarak seçim yapılabilecek her tarza ve bütçeye uygun farklı modeller bulunmaktadır. 

Minimalist modellerin yanı sıra, sade ürünlerin yanında geniş renk, aksesuar ve de desen yelpazesine sahip modeller arasından seçim yapılabilme imkanı sayesinde annelerin ve de anne adaylarının lohusa dönemlerini renkli ve de şık geçirmeleri sağlanmaktadır. Fizyolojik olarak lohusa dönemini annelerin rahat bir şekilde atlatmasına yardımcı olan lohusa terlik çeşitleri ile gecelik ve sabahlık modelleri ya da lohusa döneminde giyilen tüm kıyafetlere ile beraber değerlendirilebilmekte ve de kullanılabilmektedir. 

Her numarada ve her ayak yapısına uygun olarak üretilen bu tasarım lohusa terlikler ile doğum sonrası dönemin sağlıklı ve aynı zamanda şık bir şekilde atlatılmasına da olanak sağlamaktadır. Günümüzde birçok annenin yardımcısı olarak hayatlarında yer almaktadır.

Hamilelik Sonrası Lohusa Dönemi 

Hamilelik ve doğum sonrası giyilecek kıyafetlerin seçimi son derece önemlidir. Yeni doğum yapan annelerin, sabahlık, lohusa pijama, lohusa terlik ya da lohusa iç giyim tercihlerinde seçim yaparken hafif, rahat ve de konforlu ürünlerin seçilmesi tavsiye edilmektedir. Sıkı kıyafetler lohusa dönemi için uygun değildir. Değişen bedenin rahat etmesine imkan sağlayacak kıyafetlerin seçimine özen gösterilmesi gerekmektedir.

Bedeni sıkmayan kıyafetler giyinmek, ayakları sıkmayan, can acıtmayan terlikler tercih etmek daha sağlıklı ve de rahat bir lohusalık dönemi geçirilmesine yardımcı olmaktadır. Vücut, hamilelik öncesi ve sonrasında değişim içinde olacağı için bedenin rahat etmesini sağlayacak, ayak sağlığını koruyacak modelde terliklerin ve de kıyafetlerin seçilmesi gerekmektedir. 

Hamilelik bitmiş olsa dahi özellikle bu dönemde annelerin sorumluluk ve de ihtiyaçları fazlasıyla artacaktır. Bebeği ile ilgilenen annelerin kendi sağlıklarını da korumaları ve bedenlerinin konforunu sağlamaları gerekmektedir. Doğum sonrası yaklaşık 1.5 aylık bir süreci kapsayan bu dönemde ayakların sıcak tutulması sağlanmalıdır. Aynı zamanda şık, rahat ve de annenin kendisini iyi hissedeceği birçok farklı renkte ve de modelde ürün bulunmaktadır.

Rahatlık Sağlayan Lohusa Terlik

Lohusa terlik modelleri birçok anneye hastanede ve evde rahatça gezme imkanı sunmaktadır. Lohusa dönemi dikkat edilmesi gereken önemli bir zaman dilimidir. Terlik seçiminin yapılması esnasında ayak tabanının yumuşak olmasına ve ayağı sıkmamasına özen gösterilmelidir. Bu sayede yorgunluk ve stres durumlarını uzaklaştırmaktadır. Oluşan ödemler, şiş ayaklar ya da doğumun verdiği yorgunluk sonrasında hareket etmek isteyen anneler için özellikle de hastane ortamında rahat hareket edebilmeleri adına kullanılan bu ürünler, birçok anne tarafından tercih edilerek kullanılmaktadır. 

Sadece lohusa döneminde değil aynı zamanda hamilelik döneminde kullanılan lohusa terlik modelleri ile huzur dolu günler geçirilmesini sağlamaktadır. Hamilelik dönemlerinde de rahat adım atmayı ve evin içinde konforlu bir şekilde gezebilmeyi sağlayan bu ürünler, ayak sağlığı konusunda anneler için özel bir destek sağlamaktadır.

Lohusa setleri içerisinde de yer alarak satın alınabilecek takımlarda lohusa terliği de bulunmaktadır. Hem bir set halinde sahip olunabilecek bu ürüne hem de tercihlere ve de zevklere göre ayrıca alınabilmektedir. Birbirinden farklı birçok kaliteli ve de şık tasarımlara sahip, annelik sürecinde annelerin en çok ihtiyaç duydukları lohusa terlikleri birçok anne adayının tercihi olmaktadır. Hem hamilelik sürecinde hem de doğum sonrasında kullanılabilen bu ürünler ile şık ve de konforlu bir süreç geçirilmesi sağlanmaktadır.

Güzel ve bir o kadar da zorlayıcı bir dönem sürecinde, hamilelik ve sonrası dönemde, annelere, anne adaylarına konfor alanı ve de imkanı sunan birçok tasarımların bulunduğu kategoriler arasından, tarza göre tercih edilebilecek markaların ürünleri bulunmaktadır. Lohusa terlik çeşitleri arasından seçim yapılarak sağlığın yanında şıklığı da sunan birçok ürüne sahip olunabilmektedir.

Bir önceki yazımıza https://www.lohusam.com/blog/icerik/bebek-hastane-cikisi linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir