Gösterilen sonuç sayısı: 2

PİJAMA VE EV GİYİMİ

DOĞUM SONRASI RAHAT GİYİM

Hamilelik sırasında anne adayları hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok sayıda değişikliğe uğrar. Doğum sonrasında ise bu değişiklikler eski haline döner ancak bu sırada annelerin sabırlı olmaları gerekir.

Gebelik sırasındaki değişiklikler arasında, annelerin en çok şikayetçi oldukları konu da kilo almaktır. Anneler 9 ay boyunca yavaş yavaş aldıkları kiloları hemen vermek isterler ancak bu durum hem sağlık açısından hem de bebek açısından olumsuz etkiler yaratabilir. Anneler kilo verirken; sütün kalitesini ve miktarını olumsuz etkileyecek besinlerden ve davranışlardan kaçınmalıdır.

Yüksek belli pantolon ve etekler, hem vücudu daha sıkı gösterir hem de korse görevi yapar.Hamilelik sonrası giyim ise annelerin yine en çok kafasını karıştıran durumlardandır. Anne hem formda gözükmek isterken hem de vücudu buna elverişli değildir ve kendini sıkan kıyafetlere yönelir. Ancak bu durum annenin sağlığı açısından iyi değildir. Annelerin sosyal hayatta kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayacak kıyafetler için birkaç ipucunu sizler için derledik.

Doğum sonrasında giyim konusunda dikkat edilmesi gerekenler;

1-Kıyafetlerinizin güzelliğine değil rahatlığına dikkat etmelisiniz.
2-Göbek bölgesi bol, pileli yahut göğüs altından bol kesimli kıyafetler tercih edebilirsiniz.
3-Genellikle bol dökümlü elbiseler tercih edilmeli.
4-Eğer bebeğinizi emzirmeye devam ediyorsanız, önden düğmeli
yahut alttan, yukarıya kolay çıkarılan kesimler tercih edilmeli.
5-Anne sağlığı ve bebek sağlığı için kıyafetlerin kumaşları yüzde yüz pamuk olmalıdır.
6-Gömleklerde fit kalıp değil, göğüsten aşağıya bollaşan modeller olmalı.
7-Etek seçerken, alt karnı kapatacak ve evaze etek modelleri tercih edilebilir.
8-Büyük çanta tercihi hem bebeğin eşyalarını kolay taşımanıza yardımcı olur hem de sizin için sorun olan bölgelerinizi kapatmanızda yardımcı olur.
9-Bu dönemde yüksek belli pantolonlar tercih edilmeli.