Genel

Tesettür Lohusa Giyim Nasıl Olmalı ?

Tesettür Lohusa Giyim Nasıl Olmalı ?

Hamileliğinizin son günlerine doğru hem sizi hem de ailenizi sevinç ve heyecan sarar. Doğum için hastaneye gitmeden önce bebeğinizin ihtiyaç duyacağı bir doğum çantanız mutlaka hazırdır. Doğum çantanıza lohusalığınız sırasında giyeceğiniz giysilerinizi yerleştirirken nasıl bir yol izlediniz? Lohusalık döneminde aile büyükleri yeni anneyi giyimleri dahil her bakımdan rahat ettirmeye çalışır. Hamile ve lohusa giyim modası sürekli yenileniyor. Hem tesettürlü hem de tesettürsüz anneler için tarzlarına uygun pek çok ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Tesettürlü bir anne adayıysanız, lohusalığınız sırasında tesettür lohusa giyim modasına uygun iç çamaşırları seçtiğinize eminiz. 

Hamileliğin son dönemine girerken her anne adayı lohusa döneminde gecelik mi ya da pijama mı giymesi gerektiği konusunda kararsızlık yaşar. Kimi çiçeği burnunda anne pijama giymeyi kararlaştırır kimisi gecelikle daha rahat edeceğini düşünür. Tesettür lohusa giyim tarzına her iki uyku giyim ürünü de uygundur. Hamilelik döneminizde olduğu gibi lohusalık döneminizde de birbirinden rahat tesettür lohusa giyim modelleriyle şıklığınızdan ödün vermeden ziyaretçilerinizi karşılayabilirsiniz. 

Tesettür Lohusa Pijama Takımlarını Düşünebilirsiniz

Doğum sonrası giyebileceğiniz tesettür lohusa giyim çeşitleri her zaman rahat edebileceğiniz tarzda olmalıdır. Eğer, doğum sonrası pijama ile daha rahat edebileceğinizi düşünüyorsanız lohusalar için özel olarak tasarlanmış rengarenk pijama takımlarından birini giyebilirsiniz. Lohusalık döneminde pijama takımı giymenin pek çok avantajı da bulunuyor. Doğumhane soğuk olduğu için doğumdan sonra ilk saatlerde üşüme hissedebilirsiniz. Doğumdan sonraki ilk saatlerde tesettür lohusa giyim çeşitleri arasında bulunan pijama takımları arasından yazlık veya kışlık bir pijama takımı ile kendinizi oldukça rahat hissedebilirsiniz. Bebeğinizin cinsiyetine bağlı olarak pembe veya mavi renklerde bir pijama ile kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

Bunun yanı sıra pijamanıza uygun renklerde kullanacağınız bir türban ile kombinleyebilirsiniz. Doğum yaptığınız ilk gün farklı bir pijama takımı giymek istiyorsanız saten kullanılarak tasarlanmış sabahlıklı dantel kullanılarak tasarlanmış pijama takımlarını tercih edebilirsiniz. Mesela, hem şık hem rahat olmak istiyorsanız, giyeceğiniz dantelli bir pijama takımı ile ziyaretçilerinizin karşısına çıkabilirsiniz. Bu pijamayı dantelli ve pijama rengine uygun bir türban ile tamamlayarak şıklığınızı lohusalığınızda da sürdürebilirsiniz. Genellikle uzun kollu olarak tasarlanan lohusa pijama takımına bebeğinizi kolay emzirmeniz için gizli bir emzirme haznesi de ekleniyor. 

Tesettür Lohusa Gecelik Takımları ile Rahat Edebilirsiniz 

Tesettürlü anne adayları çoğu kez doğumdan sonra pijama takımları ile rahat edemeyeceğini düşünerek tesettür lohusa giyim tarzı olarak gecelik modelleri arasından bir ürünü seçer. Eğer, doğumunuz sırasında tıbbi prosedür gereği dikiş atıldıysa gecelik giymeniz en uygun uyku giyimi kıyafetlerinden olacaktır. Fakat bunu doğum yapmadan bilemeyeceğiniz için doğum çantanıza lohusa kıyafeti olarak hem pijama hem de gecelik ekleyebilirsiniz. Tesettür lohusa giyim ister uyku giyimi ister günlük giyim olsun aldığınız ürün bebeğinizi emzirebileceğiniz şekilde önden düğmeli olmalıdır. Lohusa gecelikleri sıklıkla saten kumaş kullanılarak tasarlanır. Lohusalık günlerinizde dantelli saten gecelikler üzerinizde çok şık dursalar da pamuklu gecelikler sizi daha rahat ettirir. Saten olsun pamuklu olsun geceliklerinizi birbirinden şık şifon lohusa şalları ve lohusa taçları ile kombin edebilirsiniz. Tesettür lohusa giyim olarak hem pijama hem de gecelik modellerinin pek çok avantajı bulunur. Ancak, lohusalık döneminizde sonda takılabileceğini ve kanamanız nedeniyle hastane bezi kullanmanız gerekir. Böylesi durumları düşünerek pratik kullanımı ve kolay giyilip çıkarılmasını düşünerek lohusa gecelik çeşitlerini kullanmayı düşünebilirsiniz. 

Lohusalığınız Boyunca Dış Giyim Tercihiniz Ne Olmalı? 

En az 40 gün sürecek lohusalığınız boyunca dışarıya da çıkacak olduğunuzu düşünerek tesettür lohusa giyim tarzınızı eşofmanlarla ya da rahat ve bol kıyafetlerle oluşturabilirsiniz. Mesela, doktorunuza kontrole gitmek üzere lohusa eşofman takımlarından birini giyerek gidebilir, eşofmanınızın pratikliği sayesinde hızlı bir şekilde muayeneye hazırlanabilirsiniz. Ayrıca, lohusa eşofman takımları bolluğu ve rahatlığı dolayısıyla vücudunuzu sarmayacaktır. Bununla birlikte doğum yaptıktan sonra vücudunuzdaki şişlikler hemen inmeyeceği için eşofman takımları veya tercih edeceğiniz bol ve rahat giysiler sizi rahat ettirir.

Tesettür lohusa giyim tarzınıza uygun bir şal veya türban kullanarak kombininizi oluşturabilirsiniz. Lohusa döneminiz boyunca vücudunuz hassaslaşacağı için seçtiğiniz kıyafetlerin sentetik kumaşlar yerine keten, pamuk veya yün gibi doğal kumaşlar kullanılarak tasarlanmış olmaları gerekir. Lohusalık dönemlerinde kimi yeni anneler strese veya depresyona girebilir. Bu durumu aşmak için açık renkli kıyafetleri giyebilirsiniz. Lohusalık döneminizde giyeceğiniz kıyafetler arasında çorap çeşitleri de yer alır. Pamuklu kısa çoraplar giyerek ayaklarınızın üşütmesini önleyebilirsiniz. Böylece vücudunuzda üşütmeden dolayı oluşan gazın süt aracılığıyla bebeğinize geçmesini engelleyebilirsiniz. 

Tesettür Lohusa Giyim Tarzınızı Lohusa Aksesuarlarıyla Süsleyin 

Hamilelik sürecinden doğum yaptığınız zaman girdiğiniz lohusalık süreci yeni bir dönemdir. Duygularınızın oldukça yoğun olduğu ve psikolojik olarak hassas olduğunuz lohusalık döneminde anneliğin keyfini çıkarmaya bakın. Lohusalık döneminizi yaşarken kendinizi şımartarak çeşitli lohusa aksesuarları yardımıyla süslenebilirsiniz. Sizi mutlu kılacak tesettür lohusa giyim tarzına uygun lohusa aksesuarları ile saçlarınızı süsleyebilirsiniz. Tesettürlü bir anne olduğunuz için lohusa taçlarını saçlarınıza iliştirerek ziyaretçilerinizi karşılayabilirsiniz. Şifon kullanılarak tasarlanmış bir lohusa şalı sayesinde taktığınız lohusa tacı şalınızın altından da görülebilir. Lohusa taçları ile tesettür lohusa pijama veya geceliğinize renk katabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendinize alacağınız lohusa tacı ile aynı modelde olan bir bebek saç bandını bebeğiniz için kullanabilirsiniz. İncilerden veya çiçeklerden oluşan bir lohusa tacı size ayrı bir hava katar. Lohusa şalınızın ve pijama veya geceliğinizin rengine uygun bir lohusa tacı ile birlikte lohusa kemeri de kullanabilirsiniz. Lohusa kemerini sabahlığınızın üzerine takarak farklı bir tarz yaratabilirsiniz. 

Tesettür Lohusa Kıyafetleri Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler Nelerdir?

Bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra geçen lohusalık döneminizde giyim dahil her şeyinize dikkat etmelisiniz. Doğum yaptıktan hemen sonra giyeceğiniz tesettür lohusa giyim çeşitleri arasında yer alan geceliğinizi veya pijama takımınızı bebeğinizi de düşünerek seçmelisiniz. İster normal ister sezaryen doğum yapın hareketlerinizi engellemeyecek, sizi rahatsız etmeyecek pijama veya gecelikleri giymelisiniz. Lohusalar için tasarlanan gecelik ve pijamalar genellikle önden düğmelidir. Bebeğinizi rahat emzirebilmeniz için bu detaya özen göstermelisiniz. Vücudunuzu terletmeyecek ve sarmayacak yapıda kumaşlara sahip gecelik ve pijamalarla rahat edersiniz. Özellikle pamuklu kumaştan tasarlanan pijama ve gecelikler hava aldıkları için kullanışlı ürünlerdir.

Genç anne adayları pijamanın yanı sıra tesettür lohusa giyim tarzları arasında yer alan gecelik modellerini de sıklıkla tercih eder. Tesettür lohusa gecelik modelleri arasında bulunan boydan gecelik modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer, yaz mevsimiyse dirseklerde biten kısa kollu gecelikler tercih edebilirsiniz. Sabahlık çeşitleri lohusalık döneminiz geçirirken çok faydalı olacak giysi çeşitleri arasında yer alır. Doktorunuzun doğumdan hemen sonra önerdiği küçük yürüyüşler için sabahlık çeşitleri oldukça uygun giysi çeşitleridir. Aynı zamanda sabahlığınızı ziyaretçilerinizin yanına çıkarken de giyebilirsiniz. 

Seçtiğiniz Lohusa Giyim Çeşitleri ile Bebeğinizin Sağlığınızı Korumak Elinizde

Tesettür lohusa giyim modelleri arasında pek çok kumaş türü ile tasarlanan giysiler bulunuyor. Lohusalık döneminizde vücudunuz hassas olacağı için yapay kumaş çeşitleri ile tasarlanan lohusa gecelik ve pijama takımlarını kullanmanız uygun olmaz. Yapay kumaş çeşitleri vücudunuzda alerjik tepkimeye yol açabilir. Alerji için kullanacağınız ilaçlar bebeğinize süt yoluyla geçeceğinden bebeğinizde de yan etkiye neden olabilir. 

Lohusalık dönemi, vücudunuz ve duygularınız her ne kadar hassas olursa olsun anneliğin keyfini yaşadığınız ilk günlerdir. Bebeğinizle sağlıklı ve keyifli günler diliyoruz. 

Bir önceki yazımıza https://www.lohusam.com/blog/icerik/gebelik-takvimi linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir